Lechia - Lubochnia 7-0 w Pucharze Polski. 3 gole Rakowskiego

Lechia - Lubochnia 7-0 w Pucharze Polski
Lechia - Lubochnia 7-0 w Pucharze Polski Dariusz Kwapisiewicz
Lechia - Lubochnia 7-0 w Pucharze Polski. Wczoraj (9 października) na czterech stadionach rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Jedno ze spotkań pomiedzy RKS Lechia 1923 a LKS Lubochnia rozegrane zostało w Tomaszowie Maz.

Lechia - Lubochnia 7-0 w Pucharze Polski.

Pierwotnie gospodarzem tego pojedynku miał być LKS Lubochnia występujący w piotrkowskiej klasie okręgowej. Jednak kierownictwo obu klubów postanowiło, że mecz odbędzie się na stadionie Lechii, gdzie zawodnicy będą mieli duże lepsze warunki do gry i zaprezentowania swoich umiejętności.

Jak było do przewidzenia tomaszowianie wygrali to spotkanie zdecydowanie aplikując zespołowi z Lubochni aż 7 goli, z tego aż 6 zdobytych zostało w pierwszej połowie spotkania.

W tej części gry Lechia miała wyraźną przewagę i gra w zasadzie toczyła się do jednej bramki. Piłkarze z Lubochni prowadzeni przez Krzysztofa Pawłowskiego, byłego zawodnika Lechii, a później także jej szkoleniowca, do przerwy nie stworzyli żadnej sytuacji z której mogliby pokusić się o zdobycie bramki. Dopiero po przerwie taką okazję mieli, ale nie zdołali zamienić jej na honorową bramkę.

Lechia prowadzenie zdobyła już w 9 minucie po karnym pewnie wyegzekwowanym przez Arkadiusza Adamca.Minutę później na 2-0 podwyższył Kamil Kubiak. Dwie kolejne bramki w 21 i 27 minucie zdobył Kacper Rakowski. Piąte trafienie w 30 min. zanotował Dawid Stańdo, szósty gol padł w 39 min. po strzale Kubiaka, a w 71 minucie wynik na 7-0 ustalił Rakowski, zdobywając swojego trzeciego gola.

LKS Lubochnia: Kaczor (46, Milczarek) - Głowacki, Bartłomiej Brandeburski, Piotr Brandeburski, Sidwa - Tomasz Szeliga, Ambrozik (46, Michał Szeliga), Krześniewski (46, Stańdo), Dzwonkowski - Goździk, Kamil Szeliga (70, Lewkowski). Trener - Krzysztof Pawłowski.

Lechia: Chachuła - Matysiak, Polit, Adamiec, Morgaś - Stańdo, Tonowicz (80, Król), Witczak (46, Iwańczuk), Kubiak - Trepiak, Rakowski (75, Mirecki). Trener - Aleksandar Majić.

W pozostałych meczach padły wyniki:

KS Paradyż - GKS II Bełchatów 4-2 (Wojciech Goszcz, Łukasz Grzybek, Mateusz Śliwka, Mariusz Koćmin - Filip Rośniak, Jakub Paluszkiewicz)

Włókniarz Zelów - Mechanik Radomsko 1-5 (Piotr Boczkiewicz rzut karny - Przemysław Kornacki, Przemysław Olejnik, Łukasz Dryja, Michał Dryja, Tomasz Walioszczyk)

Astoria Szczerców - Omega Kleszczów 1-4 (Mateusz Siewiera - Szymon Piotrowski 2, Michał Czaplarski, Jakub Rozwandowicz)

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia