KS Lechia Tomaszów walczy o I ligę na turnieju w Andrychowie

Beata Dobrzyńska
Od zwycięstwa w trzech setach KS Lechia Tomaszów rozpoczęła decydującą walkę o miejsce w I lidze siatkarskiej. Turniej odbywał się w Andrychowie.

Finałowy turniej o wejście do I ligi siatkarskiej odbywa się w dniach 4-7 maja w Andrychowie. Dzięki fantastycznej grze zobaczymy w nim KS Lechię, która walkę o I ligę rozpoczęła w czwartek od pojedynku z AZS UAM Poznań.
Mecz ten drużyna z Tomaszowa pewnie wygrała w trzech setach i potwierdziła swoją świetną dyspozycję.

W piątek Lechia miała przerwę, ale po wygranej STS Olimpii Sulęcin, która wyeliminowała AZS UAM Poznań, było już wiadomo, że drużyna z Tomaszowa zagra w niedzielę decydujący mecz. Pozostawało tylko zdobycie pierwszego miejsca w grupie. I tak się stało w sobotę, gdy Lechia pokonała Olimpię Sulęcin 3:1. Zwycięstwo w grupie oznaczało, że w niedzielę Lechia zagra z drugą drużyną grupy B i jeśli wygra, awansuje do upragnionej I ligi.

I tak się stało, w niedzielę w południe zaczął się decydujący mecz z drużyną z Krosna. Tylko początek pierwszego seta był nerwowy, gdy Lechia przegrywała kilkoma punktami, później wszystko szło już po myśli tomaszowian. Pod wodzą trenera Tomasza Migały, przy głośnym dopingu kibiców z Tomaszowa, Lechia wygrała 3:0 i zagwarantowała sobie awans do siatkarskiej I ligi. Radości po meczu nie było końca!
W sumie w turnieju w Andrychowie startowało sześć najlepszych drużyn II ligi, walczyły one o dwa premiowane awansem do I ligi miejsca. Przed turniejem drużyna z Tomaszowa była wymieniana wśród faworytów i swoją dyspozycją i świetną grą potwierdziła, że jest godna miejsca w I lidze.

Relacje na żywo z turnieju można znaleźć na profilu klubu na Facebooku.