KS Lechia Tomaszów Maz. wygrywa siatkarski turniej w Częstochowie. W sobotę, 29 września startuje I liga. Lechia gra z Sulęcinem (foto)

KS Lechia wygrywa siatkarki turniej w Częstochowie
KS Lechia wygrywa siatkarki turniej w Częstochowie ks lechia
Ostatnim sprawdzianem formy dla siatkarzy Lechii Tomaszów Maz. przed I-ligowym sezonem był jej udział w turnieju towarzyskim organizowanym w Częstochowie przez tamtejszy Exact Systems Norwid. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Tomaszowianie wygrali w nim dwa mecze i triumfowali w całym turnieju. To dobry prognostyk przed ligą, która startuje już w sobotę, 29 września.

W finale turnieju podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy zmierzyli się z gospodarzami - Exact Systems Norwid i pokonali rywali 3:1. Po przegraniu pierwszego seta 27:29, po niezwykle zaciętej walce, w kolejnych partiach tomaszowianie nie dali już rywalom żadnych szans wygrywając następne sety do 18, 21 i 17.

Wcześniej KS Lechia zmierzyła się z KPS Siedlce i także pokonała rywali 3:1 (29:27, 26:24, 16:25, 25:22).

Wyniki turnieju
21 września (piątek)
Exact Systems Norwid – UKS „Mickiewicz” Kluczbork 3:2 (26:28, 25:21, 22:25, 25:16, 15:9)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce 3:1 (29:27, 26:24, 16:25, 25:22)

22 września (sobota)
Mecz o III miejsce: UKS Mickiewicz Kluczbork – KPS Siedlce 3:2 (20:25, 25:17, 20:25, 25:15)
Finał: Exact Systems Norwid Częstochowa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (29:27, 18:25, 21:25, 17:25)

Oto co po turnieju powiedział szkoleniowiec Lechii Bartłomiej Rebzda:
- Za nami okres przygotowawczy do nowego sezonu w I lidze. Już jesteśmy skupieni na pierwszym ligowym meczu, który w sobotę, 29 września, rozegramy w Tomaszowie Maz. z Olimpią Sulęcin. Ostatnio mieliśmy problemy kadrowe mniejsze i większe (kontuzja Michała Lechowskiego) i to nie był dla nas łatwy tydzień. Ale problemy zostawiliśmy w szatni i na turnieju w Częstochowie pokazaliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i wierzę, że równie dobrze rozpoczniemy rozgrywki.

Kibice też w to wierzą i z pewnością w sobotę wypełnią halę Gastronomika, bo za ligową siatkówką już się trochę stęsknili.