Kręglarstwo: Trzy punkty do podium

Tadeusz Śliwiński, najlepszy zawodnik Pilicy Tomaszów Maz. zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski w sezonie 2011/12.

Startował jednak tylko w trzech z pięciu turniejów. Trzynasty był Konrad Mocarski, a dwudziesty Michał Dębicki.

Wśród kobiet triumfatorką GP została Joanna Neczyńska (WOZK Leszno), która wyprzedziła tomaszowiankę Dorotę Orłowska, reprezentującą obecnie Dębinki Gdańsk. Trzecie miejsce przypadło Joannie Lajtke z Polonii 1912 Leszno.

Śliwiński wraz z kolegami startował także w XVII Pucharze Alfy-Vector. Zajął czwarte miejsce. Do podium zabrakło mu zaledwie trzech punktów. W eliminacjach Śliwiński uzyskał tylko 573 pkt. Znacznie lepiej kulał w finale i strącił aż 604 kręgle. W decydującej rozgrywce wystąpił jeszcze Michał Dębicki, który zajął trzynaste miejsce (581 + 556).

Turniej wygrali Natalia Postrożny z Dębinek Gdańsk i Jarosław Bonk z Alfy-Vector.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny