Koncert z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Zespołu „Kapela Górole”

Materiał informacyjny POWIATU TOMASZOWSKIEGO

W poniedziałek, 22 stycznia 2024 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, wystąpił Zespół „Kapela Górole”. Organizatorem koncertu był Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski.

Zespół „Kapela Górole” został założony w 2001 roku. Ich muzyka to utwory taneczne, lekkie w odbiorze, inspirowane podhalańską tradycją i folklorem. Niejednokrotnie sięgają do starych zapomnianych już piosenek o charakterze biesiadnym. Ich taneczne przeboje zyskały dużą popularność wśród słuchaczy i często goszczą w rozgłośniach radiowych oraz wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów.

Spotkanie poprowadziła – Marta Lublin – Prezes Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego, powitała gospodarza – Mariusza Węgrzynowskiego – Starostę Tomaszowskiego oraz zaproszonych gości: Wacławę Bąk – Przewodniczącą Rady Powiatu, płk. Tomasza Białasa –Dowódcę 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, Włodzimierza Justynę – Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu, Marzannę Popławską i Urszulę Seredyn – Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej, Dorotę Ignasiak – dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. Życzenia okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka złożył Starosta Tomaszowski - Mariusz Węgrzynowski oraz Prezes Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego - Marta Lublin.


Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie”

W niedzielę, 21 stycznia 2024 roku, w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim, wystąpił Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie”. Organizatorami Koncertu był Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski oraz Proboszcz Parafii Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim ks. Jan Cholewa. Artyści wystąpili w regionalnych strojach ludowych prezentujących rodzimy folklor. Cały występ był nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale również wyrazem głębokiego zaangażowania społeczności lokalnej i jej związków z tradycją.

Koncert Zespołu „Smardzewianie” przez piękne i wzruszające kolędy i pastorałki nawiązywał do okresu Bożego Narodzenia.

W ramach podziękowań, Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski złożył na ręce Kierownika Zespołu Pani Aleksandry Grad-Rychwalskiej bukiet kwiatów, co było wyrazem szacunku za trud włożony w przygotowania i niezapomniane wykonanie. Koncert kolęd i pastorałek stał się wydarzeniem, które nie tylko ożywiło lokalną społeczność, ale także podkreśliło bogactwo kulturowe regionu.


Koncerty Zespołu Regionalnego „Toporzanie”

28 stycznia 2024 r. w niedzielę w parafii pw. św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim o godzinie 10.00 oraz w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim o godz.16.15 odbyły się Koncerty Zespołu „Toporzanie” organizowane przez Starostę Tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego oraz proboszczów parafii Św. Jadwigi Królowej ks. Jana Cholewę oraz parafii Św. Rodziny ks. Grzegorza Chirka. Koncert miał na celu przede wszystkim uczczenie okresu Bożego Narodzenia poprzez piękne i wzruszające kolędy.

Zespół Regionalny „Toporzanie” powstał w 1973 roku, a więc w ubiegłym roku świętował jubileusz 50-lecia swojego istnienia. W swojej twórczości skupia się na regionalnych tradycjach wśród których do najważniejszych należą te związane z okresem Bożego Narodzenia - jest znany również z tradycyjnych pieśni góralskich. Koncert był okazją do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, które od lat są nieodłącznym elementem świątecznej tradycji.

Dzięki temu wydarzeniu parafianie mieli okazję nie tylko cieszyć się pięknem kolęd, ale także pogłębić swoje więzi z lokalną społecznością i tradycją. To było wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy byli obecni na koncercie.

Na koniec Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski podziękował całemu zespołowi oraz wręczył kwiaty.

Podczas koncertów wśród zaproszonych gości znaleźli się Posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Antoni Macierewicz oraz Robert Telus a także Członek Zarządu Powiatu - Elżbieta Łojszczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto