Kinga Turlińska z Tomaszowa wygrywa w XIII Europejskim Pucharze Miedzi w karate WKF w Legnicy

Kinga Turlińska z Bonsai UKS Dwójka Tomaszów Maz. na najwyższym stopniu podium
Kinga Turlińska, zawodniczka sekcji karate Bonsai UKS Dwójka Tomaszów Maz. zwyciężyła w XIII Europejskim Pucharze Miedzi w karate WKF, który odbył się w Legnicy.

Tomaszowianka na najwyższym stopniu podium, kolejny już raz w tym sezonie, stanęła w kategorii -61 kg seniorek.
 Kinga w finale pokonała swoją odwieczną rywalkę Natalię Kwaśniak ze Szczecina.

Na starcie turnieju zameldowało się 543 zawodników z 40 klubów z Polski, Ukrainy, Włoch, Czech, Wielkiej Brytanii i Niemiec. W tej stawce obecna była również ekipa tomaszowskiej sekcji karate.

- O medale nie było łatwo biorąc pod uwagę licznie obsadzone kategorie - mówi Paweł Walczak, trener karateków. - Jednakże trójce naszych zawodników udało się zając miejsca na podium.

Oprócz zwycięstwa Kingi, w kumite juniorów młodszych brązowy medal zdobyła Adrianna Traczyk (-47 kg), a na siódmym miejscu uplasował się Adrian Seliga. Brązowy krążek zawisł także na szyi Michała Żerka w kumite młodzików (-55 kg).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani