Karolina Bosiek wicemistrzynią Polski w sprincie. Złote biegi zespołów Pilicy Tomaszów Maz. (Foto + film)

Karolina Bosiek wicemistrzynią Polski. Złote biegi zespołów Pilicy
Karolina Bosiek wicemistrzynią Polski. Złote biegi zespołów Pilicy Andrzej Wdowski
Bardzo udanie zakończyli start w Mistrzostwach Polski w Wieloboju Sprinterskim, rozgrywanych w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz., łyżwiarze szybcy KS Pilica. Podopieczni trenerskiego duetu Jolanty i Wiesława Kmiecików w ładnym stylu wygrali biegi drużynowe kobiet i mężczyzn, ponadto srebro indywidualnie wywalczyła Karolina Bosiek, a drugi zespół Pilicy wśród pań stanął na najniższym stopniu podium.

Mistrzami Polski w wieloboju sprinterskim zostali Natalia Czerwonka (MKS Zagłębie Lubin) i Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok). Oboje to nasi reprezentanci na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu 2018.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali dwukrotnie na 500 i 1000 m.

Pani Natalia wygrała trzy biegi (39,95 oraz 1.19,80 i 1.18,13), jedynie w pierwszym dniu na 500 m (40,65) była trzecia. Drugiego dnia mistrzostw uzyskała wyniki znacznie lepsze niż w sobotę. W wieloboju zdobyła 159.565 pkt.

Tuż za nią na pozycji drugiej uplasowała się 17-letnia tomaszowianka Karolina Bosiek z KS Pilica. Karolina w biegach na 500 m zajmowała czwarte lokaty (41,10 i 40,85), a na 1000 m była dwukrotnie druga (1.20,03 i 1.20,34). W punktacji wielobojowej uzyskała 162.135 pkt.

Dobrze wypadły inne zawodniczki KS Pilica. W wieloboju Karolina Gąsecka była piąta, Natalia Jabrzyk szósta, Olga Kaczmarek siódma, a Daria Kopacz trzynasta.

W rywalizacji mężczyzn klasą dla siebie był Piotr Michalski, który wygrał wszystkie biegi. Na 500 m uzyskał 35,51 i 35,45, a na 1000 m - 1.10,26 i 1.10,63. W punktacji wielobojowej dało mu to 141.405 pkt. Drugie miejsce zajął Sebastian Kłosiński (KS Orzeł Elbląg) - 142.525, a brązowy medal wywalczył Artur Nogal (Legia Warszawa) - 143.445 pkt.

Tuż za medalistami na miejscu czwartym uplasował się tomaszowianin Damian Żurek z KS Pilica - 145.205 pkt. Damian bardzo dobrze pobiegł na 500 m uzyskując 35,94 (rekord życiowy) i 36,01. W tym drugim biegu, po pasjonującej walce przegrał nieznacznie z mistrzem Polski Piotrem Michalskim, który uzyskał 35,45.
Klubowy kolega Damiana - Mateusz Owczarek zajął ósme miejsce, a tuż za nim na pozycji dziewiątej sklasyfikowany został inny panczenista KS Pilica Roland Cieślak. Zarówno Mateusz jak i Roland dużo skuteczniej pobiegli na 1000 m, zajmując miejsca szóste i siódme.

Mistrzostwa Polski kończyły biegi drużynowe. Reprezentanci KS Pilica wypadli w nich bardzo dobrze.
Drużyna pań jadąca w składzie: Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka i Natalia Jabrzyk, nie dały rywalkom żadnych szans zdobywając złote medale. Drugie miejsce zajął UKS 3 Milanówek, a po brązowe medale sięgnął drugi team Pilicy jadący w składzie: Olga Kaczmarek, Daria Kopacz i Patrycja Mormus.

Równie skutecznie pojechała ekipa mężczyzn KS Pilica I. Roland Cieślak, Mateusz Owczarek i Jakub Piotrowski stoczyli zacięty bój z drużyną GKS Stoczniowiec Gdańsk i pokonali nieznacznie rywali zdobywając złote medale. Z brązowych krążków cieszyła się inna ekipa z województwa łódzkiego, a mianowicie UKS Błyskawica Domaniewice. Jego barw bronili: Artur Janicki, Sebastian Janicki i Wojciech Sut. Na miejscu piątym rywalizację drużynową ukończył drugi zespół Pilicy Tomaszów Maz. jadący w składzie: Wiktor Grzybek, Filip Kowalski i Oskar Ślusarski.

O medale drugiego dnia mistrzostw walczyli również mastersi. Rywalizowali na 1500 m i w sztafetach.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi biegami, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, w programie artystycznym, swój kunszt demonstrowały znane nie tylko w Tomaszowie Maz. i w kraju tancerki Klubu Sportowego Aster, trenowane przez Katarzynę Ogłuszkę. Za swoje popisy zebrały zasłużone brawa.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?