Kadetki Dargfila Tomaszów Maz. wygrały po 3-0 w 1/8 mistrzostw Polski w Legionowie

W Legionowie odbył się turniej 1/8 finału mistrzostw Polski kadetek w piłce siatkowej. Uczestniczyła w nim drużyna Dargfila Tomaszów Maz. Podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza spisały się świetnie. Wszystkie rywalki pokonały po 3-0, zajmując pierwsze miejsce. Awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Dargfil najpierw pokonał Tomasovię Tomaszów Lubelski 3-0 (19, 18, 21), następnie nie dał najmniejszych szans Salosowi Kielce, wygrywając zdecydowanie w setach do 7, 5 i 13, a na zakończenie turnieju zmierzył się z gospodarzem Legionovią. To był niezwykle zacięty i wyrównany bój. Dargfil wygrał wszystkie sety po dramatycznych końcówkach do 25, 22 i 23. Drugie miejsce i awans do ćwierćfinałów zapewniła sobie Tomasovia.

Barw Dargfila broniły: Julia Brzezińska, Małgorzata Śmieszek, Kinga Stronias, Aleksandra Gogol, Karolina Wojciechowska, Oliwia Michalak, Iza Matyszczak, Marta Kostrzewa, Karolina Lechowska i Wiktoria Sobczyk. Trener Krzysztof Filipowicz

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?