III liga. Lechia Tomaszów Maz. - ŁKS Łódź 0-0. Sprawiedliwy remis po wyrównanym meczu (Zdjęcia)

III liga. Lechia - ŁKS 0-0. Zasłużony podział punktów
III liga. Lechia - ŁKS 0-0. Zasłużony podział punktów Andrzej Wdowski
Na inaugurację III-ligowych rozgrywek rundy wiosennej RKS Lechia 1923 zremisowała dzisiaj (13 marca) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Maz. z ŁKS Łódź 0-0. Choć nie padł żaden gol, to jednak mecz był dobry i mógł się podobać blisko 800-osobowej grupie kibiców, wśród których nie było sympatyków łódzkiego zespołu.

Lechia już w 8 minucie miała świetną okazję do objęcia prowadzenia, ale czołowy snajper zespołu Marcin Mirecki źle trafił w piłkę i ta poszybowała obok bramki.

W 33 minucie bliski zdobycia gola był Fabian Woźniak z ŁKS, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

W drugiej części gry najlepszą sytuację mieli tomaszowianie. Po szybkiej kontrze lewą stroną boiska uciekł Marcin Mirecki, silnie strzelił ale Michał Kołba doskonale interweniował i piłkę zmierzającą w górny róg bramki odbił nad poprzeczkę.

Mimo kilku okazji z obu stron mecz zakończył się podziałem punktów i było to jak najbardziej sprawiedliwe rozstrzygnięcie tego, niezłego w sumie spotkania.

Spikerem tego meczu był Edward Bińkowski z Ceramiki Opoczno, który po raz pierwszy komentował pojedynek na stadionie przy ul. Nowowiejskiej. W przerwie meczu wśród kibiców, którzy zakupili bilety, rozlosowano kilka klubowych upominków.

Więcej szczegółów w jutrzejszym wydaniu "Dziennika Łódzkiego"