III liga Lecha powalczy z Omegą Kleszczów. Mecz w niedzielę na boisku przy ul. Nowowiejskiej

andrzej wdowski
Ciekawie zapowiada się mecz w Tomaszowie. Emocji nie powinno zabraknąć w Zelowie, gdzie Włókniarz gra z liderem

Niezwykle interesująco zapowiada się sobotnio-niedzielna kolejka w III lidze. Dojdzie w niej bowiem do kilku interesujących konfrontacji z udziałem zespołów z naszego regionu.
Na plan pierwszy wysuwa się pojedynek w Tomaszowie Mazowieckim. W niedzielę o godz. 11 zmierzą się tu plasujące się w czołówce tabeli zespoły gospodarzy (szóste miejsce) i Omegi Kleszczów (czwarta lokata).
Lechia po lekkiej zadyszce i dwóch porażkach z rzędu doszła już chyba do siebie, o czym świadczą jej ostatnie wyniki. Po bezbramkowym remisie u siebie z WKS Wieluń, w ostatniej kolejce pokonała na wyjeździe Zawiszę Rzgów 2-0. Gole dla Lechii zdobyli Grzegorz Piechna w 13. minucie i Kacper Rakowski głową w 43. minucie. Wynik mógł podwyższyć w końcówce pojedynku Mariusz Zaor, ale nie trafił w światło bramki z kilku metrów.
Ze zdobycia trzech punktów cieszyli się również podopieczni trenera Tomasza Jaworskiego, choć mieli dużo bardziej wymagającego przeciwnika od Lechii. Omega pokonała w Kleszczowie Broń Radom 1-0. Gola po uderzeniu piłki głową zdobył w 71. minucie jeden z najskuteczniejszych zawodników III ligi - Hubert Górski. Jak będzie w niedzielę w Tomaszowie ? Własne boisko preferuje podopiecznych trenera Aleksandara Majicia, jeśli Lechia pokona Omegę, to wyprzedzi ją w tabeli.
Najtrudniejsze chyba zadanie w dwunastej kolejce czeka zespół Jacka Berensztajna - Włókniarza Zelów. Gościć on będzie mianowicie lidera tabeli Legionovię Legionowo. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 14. Legionovia z jedenastu dotychczas rozegranych spotkań wygrała dziesięć, doznając tylko jednej porażki. W ostatniej kolejce pokonała u siebie Orła Wierzbica 3-1.
Włókniarz grał w Warszawie z wiceliderem Ursusem. Przegrał 2-4. Dwa gole zdobył w ostatnim kwadransie gry, kiedy Ursus prowadził już 4-0. Do siatki gospodarzy trafili Jakub Rozwandowicz w 74. minucie i Sebastian Wiśniewski w 90. minucie.
Zelowianie zajmują 12. miejsce w tabeli mając na koncie 11 punktów. Legionovia ma ich o 19 więcej.
Na czele klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców znajduje się zawodnik Startu Otwock Michał Zapaśnik - 8 goli. W czołówce są też gracze naszych klubów. Drugi jest Hubert Górski z Omegi - 6 trafień, a trzeci Grzegorz Piechna (Lechia) - 5 bramek. Cztery razy do siatki rywali trafił Mariusz Ujek z Włókniarza Zelów.