I liga piłki nożnej pań: Piłkarki Dargfila Tomaszów Maz. przegrywają na swoim boisku (FOTO)

Dargfil przegrywa z Polonią Poznań 1-4
Dargfil przegrywa z Polonią Poznań 1-4 Andrzej Wdowski
Nie udał się występ I-ligowym piłkarkom Dargfila Tomaszów Maz. przed własną publicznością. Podopieczne trenera Radosława Wilczyńskiego przegrały w sobotę (7 października) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej z Polonią Poznań 1-4 (1-1). Honorowego gola dla Dargfila strzeliła Daria Dąbrowska.

W I połowie gra tomaszowianek wyglądała zupełnie dobrze i nic nie wskazywało, że Dargfil poniesie tak sromotną porażkę.

Polonia co prawda zdobyła prowadzenie po strzale Marii Nowak, ale gospodynie szybko doprowadziły do remisu, po golu Darii Dąbrowskiej. Do przerwy już bramki nie padły, choć zespoły miały swoje szanse na podwyższenie wyniku.

W drugiej połowie, zaraz na jej początku, zawodniczki Polonii zdobyły dwa gole, a ich autorkami były Alicja Zając i Monika Skowrońska. To wyraźnie podcięło skrzydła tomaszowiankom, które jednak ambitnie walczyły o poprawę wyniku i jak była tylko okazja starały się zagrozić bramce Polonii. W dwóch, trzech sytuacjach niewiele im zabrakło.

Gra jednak cały niemal czas toczyła się na połowie tomaszowianek i to rywalki dyktowały warunki w tym spotkaniu. Pewne zwycięstwo Polonii przypieczętowała Anna Machowiecka, po raz czwarty posyłając piłkę do siatki Dargfila.