Grzegorz Kiljanek z LKK Drzewica w gronie najlepszych sportowców Polski Zrzeszenia LZS w 2012 roku

Andrzej Wdowski
Grzegorz Kiljanek na olimpijskim torze w Londynie
Grzegorz Kiljanek, kajakarz górski LKK Drzewica, został wybrany do grona najlepszych sportowców Polski w 2012 roku w plebiscytach krajowego i wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

W plebiscycie ogólnopolskim Kiljanek zajął ósme miejsce.

Zawodnik z Drzewicy był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie w regatach slalomu kajakowego wywalczył dziewiąte miejsce.

Podczas zawodów Pucharu Świata w Pau we Francji zajął drugie miejsce, był też dwukrotnym mistrzem Polski indywidualnie i drużynowo.

Pierwsze miejsce w krajowym plebiscycie zajął Adrian Zieliński z Tarpana Mrocza, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów.

W plebiscycie wojewódzkim LZS Grzegorza Kiljanka uznano sportowcem nr 1 w Łódzkiem.

W gronie najlepszych, na pozycji siódmej, znalazł się inny kajakarz z Drzewicy Bartosz Łęgosz, ósmy zawodnik mistrzostw Europy juniorów.

Doceniono też Włodzimierza Dębowskiego, trenera kajakarzy z Drzewicy, który znalazł się w gronie laureatów wśród szkoleniowców.