Gostyń zdobyty przez młodych kręglarzy Pilicy Tomaszów Maz. (FOTO)

Gostyń zdobyty przez młodych kręglarzy Pilicy Tomaszów Maz.
Gostyń zdobyty przez młodych kręglarzy Pilicy Tomaszów Maz. Tomasz Cichowski
W Gostyniu w miniony weekend (9-12 listopada) rozegrany został międzynarodowy turniej kręglarski pod nazwą XVI Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego. Bardzo dobrze wypadli w nim kręglarze Pilicy zdobywając czołowe miejsca w trzech kategoriach wiekowych.

Zawody stały na wysokim poziomie, łącznie wystąpiło ich aż 149 zawodników. Do ścisłego finału mogło się zakwalifikować tylko 8 młodziczek, 10 młodzików, 8 juniorek młodszych i 10 juniorów młodszych.

Do finału młodziczek na pierwszym miejscu z wynikiem 507 kręgli zakwalifikowała się aktualna wicemistrzyni Polski Małgorzata Kompa z Pilicy, która po ciężkim boju w finale, ustanawiając swoją kolejną życiówkę, zdobyła 522 punkty i wygrała zawody w tej kategorii.

Do finału juniorek młodszych na drugim miejscu zakwalifikowała się Joanna Pawłowska (537), na ósmym Angelika Wojtaszek (513), a Julia Sidło z wynikiem (503) uplasowała się na dziewiątym miejscu (tuż za finałem). O wysokim poziomie sportowym świadczy fakt, że zawodniczki na miejscach 2,3,4 miały ten sam wynik 537, a zawodniczka z 8 miejsca miała stratę tylko 25 kręgli do pierwszej. Tę stratę udało się odrobić tomaszowiance Angelice Wojtaszek, która pokonała Sandrę Szczepską z Amici Wronki i przebiła się na trzecią lokatę. Sandra do finału weszła na pierwszym miejscu z wynikiem 540 i skończyła na czwartym tuż za Angeliką.

W finale jednak bardzo dobrze zagrały obie zawodniczki Pilicy. Pawłowska strąciła 542 kręgle i wygrała zawody, a Wojtaszek z wynikiem 538 wywalczyła trzecie miejsce.

Również na pierwszej pozycji do finału zakwalifikował się najlepszy junior młodszy Pilicy Mateusz Goździk z wynikiem 586, w finale stoczył zażarty bój z Jakubem Cwojdzińskim (557) z OSiR Vector Tarnowo Podgórne, który w finale osiągnął wynik 594 o 1 lepszy od Mateusza (593).
W finale jednak liczy się wynik z eliminacji oraz gry finałowej i tu Mateusz okazał się lepszy z łącznym wynikiem 1179 wygrywając zawody w kategorii junior młodszy, Cwojdziński strącił łącznie 1151 zajmując drugie miejsce, a trzeci był Patryk Lukaszewski z KS Start Gostyń z wynikiem 1108.

Zawodnicy Pilicy zdobyli jeszcze dwa prestiżowe nagrody przyznawane dla najlepszych techników (najlepsze „zbierane” w turnieju).

Najlepszą techniczką została Joanna Pawłowska 181+183 = 364 zbierane.

Najlepszym technikiem uznano Mateusza Goździka 196+209 =405 zbieranych.

W punktacji klubowej Pilica zajęła drugie miejsce za Dziewiątką Amica Wronki, a przed Polonią 1912 Leszno.

W zawodach brało udział 10 klubów z Polski i 2 z Czech.

Pozostałe miejsca zawodników KS Pilica:

kat. chłopcy:

16 Wiktor Malarczyk

kat. młodziczka:

11 Nikola Przybyła, 19 Aleksandra Przybyła, 21 Wiktoria Król, 22 Oliwia Sygitowicz

kat. młodzik:

24 Maciej Wojtaszek, 32 Michał Skalski

kat. juniorka młodsza:

14 Daria Zdulska

kat. junior młodszy:

12 Szymon Kosz, 25 Filip Skalski, 26 Dawid Adamski, 33 Dominik Cyniak

Zawodnicy i trener Tomasz Cichowski bardzo dziękują sponsorom - firmie Artom oraz Firmie Budowlanej Jacek Lasota. Pozdrowienia dla właścicieli obu firm przesyła zespół sędziowski z Gostynia, który pamięta ich jeszcze jako zawodników.