Dramatyczny finał Pucharu Polski w Piotrkowie Tryb. Lechia Tomaszów Maz. przegrywa z Unią Skierniewice w rzutach karnych 3:4 (FOTO)

Dramatyczny finał Pucharu Polski. Lechia przegrywa z Unią 3:4 w rzutach karnych
Dramatyczny finał Pucharu Polski. Lechia przegrywa z Unią 3:4 w rzutach karnych Dariusz Śmigielski
Ależ nieprawdopodobne emocje towarzyszyły środowemu finałowemu pojedynkowi o wojewódzki Puchar Polski w Piotrkowie Tryb. Piłkarze ze Skierniewic w 90 minucie prowadzili już 3:1! Ale Lechia nie zwątpiła w sukces i w doliczonym czasie gry zdobyła dwa gole doprowadzając do remisu 3:3 i dogrywki. Strzelcami goli byli Bartosz Snopczyński (92) i Kamil Kubiak (95).

W normalnym czasie gry gole zdobyli: Piotr Kornacki 60 min., Bartosz Snopczyński 92, Kamil Kubiak 95 - Konrad Kowalczyk 40 min. (głową), Tomasz Kolus 44 min., Maciej Wyszogrodzki, 75 min.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Rzuty karne 4:3 dla Unii Skierniewice.

Unia do przerwy prowadziła 2:0 po golach Konrada Kowalczyka (40) i Tomasza Kolusa (44). Kontaktowego gola dla Lechii zdobył w 60 minucie Piotr Kornacki. Jednak kwadrans później Unia znów odskoczyła na 3:1, a gola dla niej z rzutu karnego zdobył Maciej Wyszogrodzki.

Skierniewiczanie już cieszyli się ze zdobycia pucharu, ale nie docenili graczy Lechii, którzy z wielką determinacją w doliczonym już czasie gry doprowadzili do remisu i dogrywki.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a więc rzuty karne. W nich skuteczniejsi okazali się piłkarze Unii i oni cieszyli się z wywalczenia Pucharu Polski.

W Lechii karnych nie wykorzystali Igor Kania i Kamil Szymczak. Ich strzały obronił bramkarz Unii Maciej Smyłek. Raz karnego wykonywanego przez Mateusza Stępnia obronił też bramkarz Lechii Patryk Grejber

Pucharowe starcie pomiędzy Lechią i Unią było trzecim w tym sezonie. W III lidze w rundzie jesiennej skiernie-wiczanie wygrali 3:0, natomiast na wiosnę w Tomaszowie Mazowieckim górą byli lechiści, którzy wygrali 2:1.