Dargfil Tomaszów Maz. w półfinałach mistrzostw Polski juniorek

Andrzej Wdowski
Dargfil Tomaszów Maz. w półfinałach mistrzostw Polski juniorek Andrzej Wdowski
W Nysie odbył się turniej ćwierćfinałowy o mistrzostwo Polski juniorek w piłce siatkowej. Świetnie spisała się w nim drużyna Dargfila Tomaszów Maz. prowadzona przez trenera Krzysztofa Filipowicza, która wygrała wszystkie pojedynki i awansowała do półfinałów MP. Półfinały już 14-16 marca. Grupa D z Dargfilem gra w Tomaszowie Maz.

Tomaszowianki w całym turnieju straciły zaledwie jednego seta i to w spotkaniu finałowym przeciwko drużynie gospodarzy NTSK Nysa.

Mecz ten zamykał turniej w Nysie. Jego stawką był półfinał MPJ. Tomaszowianki pierwszego seta przegrały 21:25. W drugiej partii dominowały już na parkiecie i wygrały 25:20 doprowadzając do remisu 1:1. W trzecim i czwartym secie drużyna trenera Filipowicza wprost zdemolowała rywalki wygrywając dwa kolejne sety 25:7 i 25:9!

W turnieju w Nysie walczyło sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Tomaszowianki w swojej zajęły bezapelacyjnie pierwsze miejsce pokonując najpierw Poprad Stary Sącz 3:0 (25:20, 25:20, 25:21), a następnie również 3:0 (25:21, 25:15, 25:9) zwyciężając Karpaty Krosno. W walce o awans do półfinałów rywalkami tomaszo-wianek były siatkarki z Nysy. Ten mecz, o którym było na wstępie, nasze dziewczęta rozegrały świetnie i cieszyły się z awansu do dalszych gier. Wraz z nimi awans uzyskały również juniorki z MKS Dąbrowa Górnicza, które zwyciężyły Poprad Stary Sącz 3:1.

W grupie A rywalizowały siatkarki ŁKS MG 13 Łódź. Niestety, oba spotkania przegrały. Najpierw z NTSK Nysa 2:3, a następnie z MKS Dąbrowa Górnicza 1:3. W spotkaniu o 5-6 miejsce w turnieju łodzianki również doznały porażki, przegrywając z Karpatami Krosno 1:3.

Barw Dargfila Tomaszów Maz. na turnieju w Nysie broniły: Marta Kostrzewa, Aleksandra Gogol, Iza Matyszczak, Karolina Lechowska, Wiktoria Bernaciak, Kinga Wysokińska, Weronika Kołodziejczyk, Agata Lutek, Oliwia Michalak, Kinga Stronias, Małgorzata Śmieszek. Trener Krzysztof Filipowicz.

Półfinał mistrzostw Polski juniorek odbędzie się w dniach 14-16 marca. Szesnaście najlepszych zespołów w kraju zostało podzielonych na cztery grupy.

Grupa D rozegra swoje mecze w Tomaszowie Mazowieckim na hali ZS nr 4 przy ulicy Ostrowskiego 14.