Broń rozbrojona. Efektowne zwycięstwo Lechii Tomaszów Maz. w II kolejce III ligi. Dwa gole Marcina Mireckiego i jeden Patryka Walaska (foto)

Lechia - Broń Radom 3-0 w II kolejce III ligi
Lechia - Broń Radom 3-0 w II kolejce III ligi Andrzej Wdowski
Dwa mecze, dwa pewne zwycięstwa, pięć strzelonych goli, zero straconych. Lepszej inauguracji wymarzyć sobie nie można było. Zważywszy na problemy jakie Lechia Tomaszów Maz. miała przed sezonem i wciąż je ma, jej postawa na początku III-ligowych rozgrywek musi budzić szacunek. Kibice to docenili i w liczbie prawie 1000 osób stawili się dzisiaj na stadionie przy ul. Nowowiejskiej, by wesprzeć swoich piłkarzy w meczu przeciwko Broni Radom. To wsparcie bardzo się przydało, bo Lechia pewnie ograła rywali 3-0, zdobywając ładne gole po szybkich kontratakach.

Dwa gole zdobył Marcin Mirecki w 42 i 78 min., a raz do bramki po uderzeniu piłki głową trafił Patryk Walasek w 56 min.

Od wyższej porażki uratował gości bramkarz, który zaraz na początku drugiej połowy końcami palców przeniósł piłkę zmierzającą w samo okienko nad poprzeczkę.

Lechia gole zdobywała po szybkich, składnych akcjach i celnych ostatnich podaniach po których Mirecki i Walasek strzałami do siatki kończyli efektowne akcje drużyny.

Broń w całym meczu miała jedną doskonałą sytuację, ale jej nie wykorzystała. Już w doliczonym czasie gry w I połowie sędzia podyktował dla Broni rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Piotr Nowosielski, ale bramkarz Lechii Mateusz Awdziewicz wyczuł intencje strzelca i efektownie obronił jego strzał. Lechia w tym czasie prowadziła 1-0 i goście mieli ogromną szansę na wyrównanie. Nie strzelili jednak Lechii gola "do szatni".

W niedzielę w III kolejce Lechię czeka trudny wyjazd do Warszawy, gdzie o godz. 18 zmierzy się z drużyną Polonii. Czekamy na kolejny dobry występ podopiecznych trenera Bogdana Jóźwiaka.