7 goli Lechii w Żyrardowie. Jutro (14 lipca) tomaszowianie grają z KS Paradyż na boisku w Żarnowie

7 goli Lechii Tomaszów Maz. w Żyrardowie. W pierwszym meczu Lechia przegrała z GKS Bełchatów 0-1. Maciej Wiśniewski
Trzecioligowa Lechia Tomaszów Maz. przygotowująca się do nowego sezonu ma już za sobą drugi mecz kontrolny. Po porażce w pierwszym pojedynku z I-ligowym GKS Bełchatów 0:1, tym razem podopieczni trenera Dariusza Rogulskiego pokonali aż 7:1 występującą w IV-lidze grupy mazowieckiej Żyrardowiankę Żyrardów. Jutro (14 lipca) tomaszowianie zagrają kolejny sparing. Ich rywalem będzie KS Paradyż. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30 na boisku w Żarnowie.

Z Żyrardowianką tomaszowianie grali w sobotę. Obaj trenerzy ustalili, że sparing rozgrywany będzie 4 razy po 30 minut.

Lechia odniosła zdecydowane zwycięstwo, pokonując rywali aż 7-1. Bramki dla Lechii strzelali: Dawid Stańdo 3, Dominik Cukiernik 2 oraz Marcin Mirecki i Łukasz Matuszczyk (rzut karny).  Wynik mówi o tej konfrontacji wszystko. Tomaszowianie dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Skład wyjściowy na I i II kwartę:
Michał Chachuła - Adam Olejnik, Kamil Cyran, Łukasz Matuszczyk, Mateusz Milczarek - Krystian Kolasa, Kamil Szymczak, Wiktor Żytek, Mariusz Krawczyk - Władysław Kabaniuk, Marcin Mirecki.

III-IV kwarta:
Konrad Przybylski - Mateusz Matysiak, Andrzej Dolot, Mateusz Milczarek, Klaudiusz Król - Bartosz Cieślik, Damian Dąbrowski, Kamil Szymczak, Krzysztof Łazowski - Dominik Cukiernik, Dawid Stańdo.
Trenerzy - Dariusz Rogulski i Marcin Pogorzała.

Szkoleniowcy Lechii testowali w tym pojedynku kilku zawodników, a byli nimi: Adam Olejnik, Krystian Kolasa, Dominik Cukiernik (wszyscy z Omegi Kleszczów), Mariusz Krawczyk (LKS Rosanów), Władysław Kabaniuk (Ukrainiec z Partyzanta Radoszyce), Konrad Przybylski (WKS Wieluń), Damian Dąbrowski (Pelikan Łowicz) i Krzysztof Łazowski (Raków Częstochowa).

W pierwszym sparingu rozegranym na GIEKSA Arenie Lechia Tomaszów uległa PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:0). Jedyną bramkę strzelił testowany w drużynie spadkowicza z T-Mobile Ekstraklasy Adam Nagórski w 80. minucie spotkania.

W tym sparingu Lechia grała w składzie:
Wyjściowa jedenastka: Konrad Przybylski - Mateusz Matysiak, Kamil Cyran, Łukasz Matuszczyk, Paweł Majchrowski - Adam Olejnik, Wiktor Żytek, Jakub Rozwandowicz, Marcin Mirecki - Jardel Cruz, Dominik Cukiernik.
Skład w II połowie:
Patryk Grejber - Adam Olejnik (60, Bartłomiej Cieślik), Mateusz Milczarek, Andrzej Dolot, Krzysztof Łazowski - Daniel Potakowski, Kamil Szymczak, Sebastian Kobiera, Marek Krawczyk - Dawid Stańdo, Władysław Kabaniuk.

Jutro tomaszowianie grają z KS Paradyż, a w sobotę (18 lipca) ich rywalami będą piłkarze Oskara Przysucha. Spotkania te rozegrane zostaną na boiskach rywali.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również