5 złotych medali Szymona Wojtakowskiego w Heerenveen. Młodzi polscy panczeniści zdobyli łącznie 30 medali. Lepsi byli tylko Holendrzy - FOTO

5 złotych medali Szymona Wojtakowskiego w Holandii. 30 medali Polaków!
5 złotych medali Szymona Wojtakowskiego w Holandii. 30 medali Polaków! KS Pilica
Aż 30 medali zdobyli młodzi polscy panczeniści w międzynarodowych zawodach Viking Race, które w piątek i sobotę (1-2 marca) rozgrywane były na torze w holenderskim Heerenveen. Gwiazdą tych zawodów był łyżwiarz szybki KS Pilica Tomaszów Maz. Szymon Wojtakowski, który w rywalizacji 13-latków wywalczył aż 5 złotych medali! Z dobrej strony pokazali się także inni tomaszowianie.

Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 5 złotych, 12 srebrnych i 13 brązowych medali. Dało nam to drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Przegraliśmy jedynie z gospodarzami zawodów – Holandią.

Na torze w Heerenveen barwy Polski reprezentowała 6-osobowa ekipa młodych panczenistów Pilicy Tomaszów: Iga Smejda, Piotr Borkowski, Aleksandra Czapnik, Szymon Wojtakowski, Daria Kopacz i Jakub Kępa. Zakwalifikowali się oni na zawody w Holandii dzięki wynikom jakie uzyskiwali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Ogólnopolskich Zawodach Dzieci.

O świetnym występie zdobywcy 5 złotych medali Szymona Wojtakowskiego już napisaliśmy we wstępie.
Ale bardzo dobrze wypadli też koleżanki i koledzy Szymona z tomaszowskiej Pilicy.

W kategorii 12 lat Piotr Borkowski zdobył dwa srebrne medale, a Iga Smejda jeden brązowy.

W rywalizacji 13-latków, a więc w tej w której tak rewelacyjnie spisał się Szymon, jego klubowa koleżanka Aleksandra Czapik wywalczyła dwa brązowe medale.

W kategorii 15-latków trzykrotnie na podium stawała Daria Kopacz, która sięgnęła po 2 srebrne 1 brązowy medal.