5 złotych i 1 srebrny medal tomaszowskich łyżwiarzy w Mistrzostwach Polski Młodzików (Foto + film)

3 złote i 1 srebrny medal tomaszowskich łyżwiarzy w Mistrzostwach Polski Młodzików
3 złote i 1 srebrny medal tomaszowskich łyżwiarzy w Mistrzostwach Polski Młodzików 3 złote i 1 srebrny medal tomaszowskich łyżwiarzy w Mistrzostwach Polski Młodzików
Pięć złotych medali w Mistrzostwach Polski Młodzików w łyżwiarstwie szybkim, rozgrywanych na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. wywalczyła zawodniczka KS Pilica - Daria Kopacz. Daria wygrała wszystkie biegi indywidualne i bieg drużynowy z koleżankami.

Daria w pierwszym dniu mistrzostw wygrała oba biegi na dystansach 500 i 1000 m oraz sięgnęła po złoto również w wyścigu sztafet, jadąc wspólnie z Karoliną Bąkowską i Zofią Plutą.

Na 500 m Zosia była siódma, a Karolina ósma. Dziesiąty czas uzyskała Kaja Kozar z IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. Zosia i Karolina powtórzyły swoje wyniki na 1000 m, a Kaja poprawiła się o jedną pozycję.

W wyścigu sztafet chłopców kończących pierwszy dzień zmagań drużyna KS Pilica Tomaszów Maz. w składzie: Jakub Kępa, Jakub Nowak i Wiktor Wuls, wywalczyła wicemistrzostwo Polski młodzików. Najlepsi okazali się chłopcy z MKS Cuprum Lubin, a na trzecim miejscu ukończyli zmagania panczeniści SNPTT Zakopane.

Chłopcy indywidualnie ścigali się na 500 i 1500 m. Najszybszym młodzikiem w Polsce okazał się Igor Masalski z UKS 3 Milanówek, Jakub Kępa był siódmy, a Jakub Nowak ósmy. Jedenasty czas uzyskał Wiktor Wuls.

Na 1500 m złoty medal wywalczył Filip Hawrylak z UKS Orlica Duszniki Zdrój. Najlepszy z tomaszowian Jakub Kępa uzyskał ósmy wynik bijąc rekord życiowy.

W niedzielę (11 lutego) dziewczęta walczyły o medale będą na 500 i 1500 m, a chłopcy na 500 i 1000 m.
Daria Kopacz znów nie miała sobie równych pewnie zwyciężając na obu dystansach. Łącznie zdobyła więc pięć złotych medali - 4 w biegach na 2x500, 1000 i 1500 m oraz w sztafecie. Była bezsprzecznie największą indywidualnością tych mistrzostw.
Panczeniści Pilicy poprawili wiele rekordów życiowych.

W Arenie Lodowej rozegrano również zawody mastersów. W biegu na 500 m open triumfował Krzysztof Husak, wyprzedzając Ireneusza Kubina i Łukasza Flejszera.