5 medali karateków z Tomaszowa na międzynarodowym turnieju Harasuto Cup w Łodzi`

Andrzej Wdowski
Tomaszowscy medaliści
Tomaszowscy medaliści Paweł Walczak
Pięć medali, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu, zdobyli zawodnicy sekcji karate Bonsai przy UKS Dwójka Tomaszów Maz. na rozegranych w Łodzi zawodach Harasuto Cup (zaliczanych do Europejskiej Ligi Karate - CEKL).

Złoty medal w kumite - 84 kg seniorów zdobył Michał Bąbos. Ponadto w rywalizacji młodzieżowców (U-21) Michał wywalczył brązowy medal.

Medalowe zdobycze klubu powiększyły panie. W kategorii U-21 medale zdobyły: Kinga Turlińska (- 60 kg) - srebro i Edyta Żerek (- 53 kg) - brąz.

Ponadto tomaszowianki wsparte koleżankami z Łodzi M. Dabrowską i K. Świerczyńską zdobyły srebrny medal w kumie drużynowym seniorek.

W zawodach wystartowało 950 zawodników m.in. z Ukrainy, Indii, Iranu, Czech, Gruzji, Rosji, Niemiec, Węgier, Szkocji, Walii, Anglii, Finlandii i Polski.

Był to również ostatni sprawdzian zawodników UKS Bonsai przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski seniorów. Wypadł bardzo dobrze.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani