5 goli Lechii Tomaszów Maz. w sparingu z IV-ligową Ceramiką Opoczno. 3 gole Bartka Snopczyńskiego (FOTO)

Filip Macuda
5 goli Lechii w sparingu z IV-ligową Ceramiką Opoczno
5 goli Lechii w sparingu z IV-ligową Ceramiką Opoczno Filip Macuda
Piłkarze Lechii przygotowujący się do nowego sezonu w środę rozegrali pierwszy z czterech zaplanowanych sparingów. W Tomaszowie Maz. zmierzyli się z IV-ligową Ceramiką Opoczno. Tomaszowianie wygrali to spotkanie 5:1, prowadząc do przerwy 2:0.

Gole dla Lechii zdobyli: Bartosz Snopczyński 3 i Adrian Marcioch 2, a honorowego gola dla Ceramiki strzelił Albert Kalinowski.

Podopieczni trenera Mateusza Soboty dominowali w tym spotkaniu i końcowy wynik odzwierciedla ich przewagę jaką posiadali na boisku przez 90 minut.

W zespole gospodarzy testowany był m.in. Felipe, piłkarz pochodzący z Brazylii. Zrobił dobre wrażenie i popisał się kilkoma udanymi zagraniami.

Skutecznie zagrał napastnik Lechii Bartek Snopczyński, który w drugiej połowie trzykrotnie pokonał bramkarza Ceramiki. Przypomnijmy, że Bartek trafił do Lechii właśnie z drużyny z Opoczna.
Jeśli idzie o skuteczność dorównywał mu Adrian Marcioch. To król strzelców IV ligi łódzkiej minionego sezonu (26 goli), który trenował ostatnio w Sokole Aleksandrów. Adrian dwukrotnie pokonał golkipera z Opoczna

Oto podstawowe składy w jakich obie drużyny rozpoczęły to spotkanie.
Lechia: Bieniek - Kwaśniczko, Świątczak, Krzykowski, Pawlik - Felipe, Wuwer, Cieślik, Giełzak - Marcioch, Kania.

Ceramika: Gwarda - Deka, Stańdo, Grzybek, Wiktorowicz - Jędrzejczyk, Mirecki, Matysiak, Jarząbek - Dolot, Witczak.

Trenerzy obu zespołów wykorzystali wszystkich zawodników jakich mieli do dyspozycji.

W sobotę (20 lipca) Lechia jedzie do I-ligowego Zagłębia Sosnowiec, natomiast Ceramika Opoczno u siebie podejmować będzie MGKS Drzewica. Mecz rozpocznie się o godz. 11.