15 medali zawodników KS Pilica i IUKS Dziewiątka w Ulicznych Mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na rolkach (Foto)

15 medali zawodników IUKS Dziewiątka i KS Pilica w Ulicznych Mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na rolkach ks pilica
Zawodnicy KS Pilica Tomaszów Maz. i zawodniczki IUKS Dziewiątka zdominowali Uliczne Mistrzostwa Polski w Jeździe Szybkiej na Rolkach, które w miniony weekend (16-17 czerwca) rozgrywane były w Tomaszowie Lubelskim. Zdobyli łącznie aż 15 medali. Brawa dla zawodników i ich trenerów.

Dla IUKS Dziewiątka 3 medale zdobyły dziewczęta:
Kaja Kozar w kadetkach wywalczyła brązowy medal na 100 m;
Iga Smejda w młodziczkach zdobyła brązowy medal na 100 m;
Sztafeta IUKS 9 kadetek w składzie: Kaja Kozar, Paula Danielik i Iga Smejda zdobyła brązowy medal

Dla KS Pilica 12 medali wywalczyli chłopcy:
Po cztery medale sięgnął Szymon Wojtakowski w kadetach. Zdobył 3 złote medale na 500 m; w biegu na punkty i w biegu na eliminację oraz brązowy na 100 m,
Kacper Abratkiewicz w tej samej kategorii zdobył złoty medal na 100 m i srebrny na 500 m.
Po cztery krążki sięgnął także Piotr Borkowski w młodzikach. Zdobył dwa złote medale na 500 m i w biegu na punkty oraz brązowy medal w biegu na eliminację;
Oskar Ślusarski w młodzieżowcach wywalczył srebrny medal na 100 m.
W sztafecie kadetów KS Pilica w składzie: Wojtakowski, Abratkiewicz i Balczerczyk zdobyła złoty medal, a brązowy zdobyła druga sztafeta Pilicy w składzie: Kochmaniewicz, Korneluk, Pluta.

Zawody były również drugim etapem kwalifikacji zawodników do mistrzostw Europy. Kwalifikację zdobył tomaszowianin, zawodnik KS Pilica Szymon Wojtakowski, którego trenerem jest Roland Cieślak. Szymon w sierpniu będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Belgii.

Gratulacje dla zawodników i ich trenerów: Sebastiana Króla, Marcina Jabłońskiego i Rolanda Cieślaka