10 medali karateków z Bonsai UKS Dwójka Tomaszów na turnieju w Łodzi

Kolejny udany start zaliczyli tomaszowscy zawodnicy z sekcji karate Bonsai UKS DWÓJKA, którzy na międzynarodowym turnieju Champion Cup w Łodzi wywalczyli aż 10 medali. Najlepiej z tomaszowskiej ekipy wypadła Kinga Turlińska zdobywając dwa złote medale: w kategorii – 61 kg i open.

Na starcie imprezy stanęło blisko 400 zawodników z Polski, Ukrainy, Białorusi i Czech, w tym 9-osobowa ekipa Bonsai.

Łupem tomaszowskich zawodników padło w sumie 10 medali we wszystkich kolorach.

Jako pierwszy medal brązowy zdobył Rafał Gmaj w kat. – 57 kg kadetów. Również brąz zawisł na szyi Mikołaja Skonecznego (- 76 kg juniorów).

Bardzo dobrze radzili sobie młodzieżowcy (U 21). Zawodnicy wystartowali w swoich kategoriach wagowych oraz kategorii open, co w rezultacie przyniosło każdemu z nich podwójny dorobek medalowy.

Edyta Żerek zdobyła srebrny medal w kategorii – 53 kg i brązowy w open. Filip Pająk zdobył złoty medal w kategorii – 78 kg i brązowy w open, Michał Bąbos zdobył dwa srebrne medale: w kat. + 78 kg i w open.

Najlepiej z tomaszowskiej ekipy wypadła Kinga Turlińska zdobywając dwa złote medale: w kategorii – 61 kg i kategorii open.