Zakopane. Siedem medali panczenistów Pilicy Tomaszów w mistrzostwach Polski

Po medal jedzie Karolina Ksyt-Domańska
Po medal jedzie Karolina Ksyt-Domańska Andrzej Wdowski
Z siedmioma medalami, w tym jednym złotym, wrócili z mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców na dystansach w Zakopanem, łyżwiarze szybcy tomaszowskiej Pilicy.

Najcenniejszy krążek wywalczyła drużyna pań w wyścigu zespołowym. W złotej ekipie biegły Karolina Ksyt - Domańska, Aleksandra Dębowska i Aleksandra Kapruziak.

Karolina Ksyt - Domańska, dorzuciła jeszcze dwa medale w wyścigach indywidualnych seniorek. Została wicemistrzynią Polski na 500 m (dwa biegi) osiągając czasy 42,53 i 42,78 oraz zdobyła brązowy medal w wyścigu na 1500 m z wynikiem 2.07,91.

Kolejne trzy medale wywalczyła w młodzieżowych mistrzostwach Polski Aleksandra Dębowska. Srebro zdobyła na 500 m (43,27 i 42,89), a na 1000 - 1.28,17 i na 1500 m - 2.10,97 sięgnęła po brązowe krążki.

Wśród pań gwiazdą mistrzostw była Natalia Czerwonka z MKS Cuprum Lubin, która zdobyła złote medale na wszystkich dystansach.

Wśród mężczyzn z tomaszowian liczył się tylko Roland Cieślak, który raz stanął na podium. W biegu na 10 km zdobył srebrny medal, a na dystansie 1500 m uzyskał czwarty rezultat - 1.53,03.

W niedzielę trenerzy kadr seniorskich Ewa Białkowska i Wiesław Kmiecik podali nazwiska kadrowiczów, którzy będą przygotowywać się do ME w Budapeszcie (6-8 stycznia).

Wśród kobiet powołania otrzymały: Czerwonka, Luiza Złotkowska (KS Orzeł Elbląg), Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa) i Karolina Domańska-Ksyt (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki).

Wśród mężczyzn: Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice), Konrad Niedźwiedzki (Orzeł Elbląg), Jan Szymański (Marymont Warszawa) i Roland Cieślak (Pilica Tomaszów Mazowiecki).

Polska w ME może wystawić po 3 zawodniczki i zawodników. O tym, kto wystartuje, zadecydują trenerzy przed startem w Budapeszcie.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?