Tomaszowianka Julia Sidło brązową medalistką Pucharu Świata w kręglarstwie w Rumunii (Foto)

Tomaszowianka Julia Sidło brązową medalistką Pucharu Świata
Tomaszowianka Julia Sidło brązową medalistką Pucharu Świata ks pilica
Julia Sidło, zawodniczka KS Pilica Tomaszów Maz., wywalczyła brązowy medal podczas Pucharu Świata w kręglarstwie, jaki odbywał się w miniony weekend (12-13 maja) w Rumunii.

Polskę reprezentowali Julia Sidło i Mateusz Goździk, oboje z KS Pilica.

- Mateusz w kwalifikacjach zrobił kolejną już w tym roku życiówkę 622 i wszedł do finału z najlepszym wynikiem - opowiada Tomasz Cichowski, trener reprezentantów Pilicy. - Julka z wynikiem 536 zakwalifikowała się na ostatnim 8 miejscu. W drugim starcie tego dnia jako tandem mikst zajęli 8 miejsce.

W wielkim finale indywidualnym Mateusz będąc pod presją faworyta zagrał słabiej i skończył rywalizację na 6 miejscu. Wspaniale za to zagrała Julka atakując z 8 pozycji i strącając 572 kręgle zdobyła brązowy medal.

Tak więc zawodniczka Pilicy została trzecią zawodniczką na świecie w kategorii juniorów młodszych. Brawo Julka, brawo Mateusz. Ogromne gratulacje dla obojga i ich trenera Tomasza Cichowskiego.

Zarówno Julka jak i Mateusz startować teraz będą w mistrzostwach świata w swojej kategorii wiekowej. I w tej imprezie tomaszowianie nie są bez szans na medale.