Tomaszów Maz. 9 medali reprezentantów Łódzkiego w zimowej olimpiadzie (ZDJĘCIA)

Mocnym akcentem zakończyli udział w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim reprezentanci województwa łódzkiego. W biegach drużynowych juniorów młodszych chłopcy z naszej ekipy zdobyli złote medale, a dziewczęta zostały wicemistrzyniami olimpiady.

Łącznie zawodnicy z Łódzkiego zdobyli 9 medali, w tym tomaszowianie 8. Gwiazdą naszej ekipy była bezsprzecznie Aleksandra Kapruziak, która sięgnęła po 5 srebrnych medali, cztery na dystansach i w łącznej punktacji wielobojowej.

Od czwartku do dzisiaj olimpiada rozgrywana była na torze KS Pilica.

Juniorzy młodsi, którzy w wyścigu drużynowym najszybciej pokonali dystans 8 okrążeń toru biegli w składzie: Piotr Bojanowski, Sebastian Król (obaj Pilica Tomaszów Maz.) i Wojciech Sut ( UKS Błyskawica Domaniewice). Sprawili ogromną niespodziankę, bo mało kto na ich zloty medal chyba liczył.

W tej samej kategorii wiekowej dziewczęta z Pilicy Tomaszów zdobyły srebrne medale. W drużynie jechały: Aleksandra Kapruziak, Weronika Krakowiak i Katarzyna Bastrzyk.

Ponadto brązowe medale wywalczyli Piotr Bojanowski na 500 m i Wojciech Sut na 1000 m, a czwarty w tym biegu był Bojanowski.

W punktacji województw w kategorii juniorów mł. Łódzkie zajęło drugie miejsce za woj. małopolskim, zaś w punktacji łącznej było czwarte. Tu także najlepsze okazało się małopolskie