Siatkarki Dargfila Tomaszów Maz. w finale mistrzostw Polski kadetek (Foto)

Siatkarki Dargfila Tomaszów Maz. w finale mistrzostw Polski kadetek
Siatkarki Dargfila Tomaszów Maz. w finale mistrzostw Polski kadetek Andrzej Wdowski
Siatkarki Dargfila Tomaszów Maz. zagrają w finale Mistrzostw Polski Kadetek w piłce siatkowej. Tomaszowianki podczas jednego z czterech turniejów półfinałowych, rozegranego w dniach 16-18 marca w Poznaniu zajęły drugie miejsce i wraz z gospodyniami turnieju Energetykiem, awansowały do ósemki najlepszych zespołów w Polsce. Finały 2-6 maja.

Jak się okazało dla podopiecznych trenera Krzysztofa Filipowicza bardzo ważny był pierwszy pojedynek. Rywalkami tomaszowianek były zawodniczki z Krakowa z Trefl Proxima. Pierwszego seta po zaciętej i wyrównanej walce wygrały krakowianki 26:24. W drugiej partii zawodniczki Dargfila zdeklasowały Proximę zwyciężając do 10!. W kolejnych setach role się odwracały. Najpierw zdecydowanie wygrały krakowianki do 14 i takim samym wynikiem zakończyła się czwarta partia, z tym że na swoją korzyść rozstrzygnęły ją tomaszowianki.

O końcowym zwycięstwie decydował więc tie-break. Emocji w nim nie brakowało. Walka trwała do ostatniej piłki. I była to piłka dla podopiecznych Krzysztofa Filipowicza, które pokonały rywalki 15:13 i cieszyły się z końcowego sukcesu 3:2.

W drugim meczu Dargfil zmierzył się z Liderem Konstantynów Łódzki. Tomaszowianki wygrały to spotkanie po walce 3:0, w setach do 23, 21, 22. I praktycznie już w tym momencie zapewniły sobie awans do półfinału.

Dwa mecze wygrał też Energetyk Poznań i o pierwszym miejscu w turnieju zdecydował bezpośredni pojedynek Dargfila z Energetykiem. Gospodynie okazały się lepsze pokonując tomaszowianki 3:0. W pojedynku o trzecie miejsce Lider wygrał z Treflem Proxima 3:2.

Wyniki półfinałowego turnieju w Poznaniu:
Energetyk Poznań Lider Konstantynów Łódzki 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)
Trefl Proxima Kraków Dargfil Tomaszów Maz. 2:3 (26:24, 10:25, 25:14, 14:25, 13:15)
Lider Konstantynów Łódzki Dargfil Tomaszów Maz. 0:3 (21:25, 22:25, 16:25)
Energetyk Poznań Trefl Proxima Kraków 3:0 (25:21, 25:14, 25:14)
Trefl Proxima Kraków Lider Konstantynów Łódzki 2:3
Dargfil Tomaszów Maz. Energetyk Poznań 0:3 (22:25, 22:25, 21:25)