Piłkarze Lechii nadal imponują skutecznością. Dzisiaj (15 kwietnia) pokonali u siebie Tur Bielsk Podlaski 3:0 -Foto+film

III liga piłki nożnej: Lechia - Tur Bielsk Podlaski 3:0
III liga piłki nożnej: Lechia - Tur Bielsk Podlaski 3:0 Andrzej Wdowski
Piłkarze III-ligowej Lechii nadal imponują skutecznością. Dzisiaj (15 kwietnia) w kolejnym meczu o ligowe punkty podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka pokonali w Tomaszowie Maz. Tur Bielsk Podlaski 3:0. Gospodarze dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Gole dla Lechii zdobyli: Kamil Tlaga 2 min., Artur Golański 7 min. i Tomasz Płonka 58 min.

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Kamil Tlaga, Kamil Cyran, Paweł Magdoń, Wiktor Żytek – Dawid Kieplin (62. Patryk Jakubczyk), Łukasz Bocian, Kamil Szymczak, Artur Golański (70. Jakub Rozwandowicz), Marcin Mirecki (84. Kamil Lewiński) – Tomasz Płonka (75. Patryk Olszewski).

Tomaszowianie zaczęli ten pojedynek prawie jak z Drwęcą w Kurzętniku. Kibice jeszcze dobrze nie rozsiedli się na krzesełkach, a Lechia już prowadziła 2:0. Pierwszego gola, pięknego zresztą, strzałem z narożnika pola karnego w krótki górny róg zdobył Kamil Tlaga. Pięć minut później było już 2:0 po strzale Artura Golańskiego z pola karnego.

Szybkie prowadzenie Lechii sprawiło, że później tempo akcji nieco siadło, ale Lechia nadal kontrolowała grę i mogła pokusić się o podwyższenie wyniku. W dwóch dogodnych sytuacjach pod bramką gości zawodnikom Lechii zabrakło jednak precyzji.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Tomaszowianie nadal byli stroną dominującą. Łatwo zdobywali teren i dość sprawnie podchodzili z piłką pod pole karnego gości. W 58 min. kolejny wypad Lechii zakończył się zdobyciem trzeciego gola, autorem którego był Tomasz Płonka. Wynik nie uległ już zmianie.

Tur, choć grał ambitnie, to jednak za mało miał atutów w grze żeby zagrozić bramce Lechii. Goście w przeciągu 90 minut tylko raz w 42 min. oddali w miarę ostry strzał na bramkę Lechii.

Po przerwie na stanowisku spikerskim Lechii nastąpiła zmiana. Dawida Saja, który musiał wyjechać w pilnej sprawie rodzinnej, zastąpił Dariusz Postolski. Wielu piłkarskich kibiców rozpoznało dobrze jego głos, ale nie ma się co dziwić, wszak Postolski przez ponad 30 lat był reporterem Radia Łódź i komentował piłkarskie pojedynki o najwyższe stawki.

Lechię teraz czekają dwa mecze wyjazdowe. Najpierw 18 kwietnia w Ząbkach rozegra ona zaległe spotkanie z Legią II Warszawa, a w sobotę, 21 kwietnia, zmierzy się z ostatnim w tabeli GKS Wikielec.