Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Megatransport już w nocy ze środy na czwartek pojawi się na S8 koło Tomaszowa Maz.

bead
Megatransport części maszyny TBM we wtorek rano wjedzie na teren województwa łódzkiego, a już w nocy ze środy na czwartek pojawi się na S8 koło Tomaszowa Mazowieckiego.

We wtorek, 15 listopada, około godz. 5 rano konwój wiozący części wielkiej maszyny do drążeniu tunelu wjedzie na teren województwa łódzkiego. W nocy z 15 na 16 listopada zaplanowano przejazd na trasie MOP Stobiecko Szlacheckie (A1) – parking ADR Wolbórz (S8) (338 km) godz. 22.00 – 3.00. Na odcinku autostrady A1 między węzłami Piotrków Tryb. Pd. i Kamieńsk (24,2 km) trwa budowa. Ruch na długości 17 km odbywa się po jednej jezdni, co wymusi zamknięcie jezdni w kier. Katowic na czas przejazdu transportu – na około 2 godzin. Przejazd w kierunku Łodzi i Warszawy będzie kierowany z węzła Kamieńsk na DK91 do Piotrkowa Trybunalskiego. W nocy ze środy na czwartek (czyli 16/17 listopada) przejazd będzie się odbywał przez teren powiatu tomaszowskiego na trasie parking ADR Wolbórz (S8 - 338 km) – parking ADR Chrzczonowice (S8 - 398 km) godz: 22.00 – 5.00. UWAGA! W okolicach węzła Czerniewice zaplanowana została obowiązkowa 45 minutowa pauza.

Dokładna trasa i godziny przyjazdu S8 koło Tomaszowa Maz. w galerii zdjęć!

Przypomnijmy, że maszyna będzie drążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica. Największe elementy przypłynęły z Santander w Hiszpanii do Szczecina, a stamtąd zostały przetransportowane barkami i pontonami Odrą do Opola. Teraz muszą dotrzeć na plac przyszłej budowy.

Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, tak dużych elementów jeszcze po polskich drogach nie przewożono. Cały transport składa się z czternastu zestawów podzielonych na trzy konwoje. Do przewozu największych elementów wykorzystane zostaną zestawy o szerokości 9 metrów, długości 74 metrów i wadze ok. 260 ton, co łącznie z ładunkiem wyniesie 500 ton.

Zestawy składają się z dwóch ciągników balastowych: ciągnącego zestaw (na początku składu) oraz pchającego, który zamyka zestaw. Pomiędzy nimi znajdą się dwie platformy. Pozostałe zestawy będą złożone z jednego ciągnika i platformy o szerokości od 6 do 8 m i długości 35-40 m.

Odległości między zestawami muszą wynosić co najmniej 850-900 m. To z kolei oznacza, że cały „peleton” będzie liczył ok. 4,5 km długości, czyli czas przejazdu w danym punkcie między pierwszym i ostatnim zestawem wynosi około pół godziny. Transport porusza się z maksymalną prędkością 10 km/h.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto