Łyżwiarstwo szybkie: Roland Cieślak wicemistrzem

Roland Cieślak z Pilicy Tomaszów Maz. zmierza do mety. Za nim stoi trener Wiesław Kmiecik Andrzej Wdowski
Dwa medale panczenistów KS Pilica w wielobojowych mistrzostwach Polski, rozegranych na tomaszowskim torze

Roland Cieślak, reprezentant tomaszowskiej Pilicy zdobył srebrny medal w mistrzostwach Polski seniorów w wieloboju w łyżwiarstwie szybkim, zaś jego klubowa koleżanka Aleksandra Dębowska wywalczyła brązowy krążek w rywalizacji młodzieżowców. Panczeniści o tytuły walczyli w miniony weekend na torze lodowym Pilicy w Tomaszowie.

W seniorkach bezkonkurencyjna była Natalia Czerwonka z MKS Cuprum Lubin, która wygrała wszystkie biegi (500, 1500, 3000 i 5000 m) i w klasyfikacji wielobojowej zdobyła łącznie 177,164 pkt. Czwarte miejsce zajęła Karolina Domańska-Ksyt - 185,167 pkt, piąta była Aleksandra Dębowska - 195,605 pkt, a szósta lokata przypadła Ewelinie Cieślik (wszystkie KS Pilica) - 197,488 pkt. Karolina we wszystkich wyścigach była czwarta. Oto jej czasy: 500 m - 43,19, 3 km - 4.44,96, 1500 m - 2.13,73 i 5 km - 8.19,07. Ewelina dwukrotnie była piąta na 3 i 5 km uzyskując 4.58,73 i 8.43,33.

W rywalizacji seniorów triumfował Jan Szymański z Marymontu Warszawa z wynikiem 161,439 pkt. Trzy biegi wygrał i raz był trzeci. Tytuł wicemistrza Polski wywalczył panczenista gospodarzy Roland Cieślak - 163,448 pkt. Był drugi na 1500 m - 1.56,56, dwukrotnie trzeci na 5 i 10 km - 7.01,94 i 14.30,21 i piąty na 500 m - 38,89. Jedenaste miejsce w wieloboju zajął inny zawodnik Pilicy Mateusz Warych. Najlepiej pobiegł na 500 m uzyskując szósty czas - 39,45.

W młodzieżowych mistrzostwach Polski wygrali również Czerwonka i Szymański. Brązowy medal wywalczyła Dębowska, czwarta była Cieślik, a szósty Warych.