Łyżwiarstwo szybkie: Kapruziak na podium

Andrzej Wdowski
Wiktoria Diduch, panczenistka Pilicy, dzielnie walczyła w Pucharze Tatr
Wiktoria Diduch, panczenistka Pilicy, dzielnie walczyła w Pucharze Tatr Andrzej Wdowski
Od dziś do niedzieli na torze lodowym pod Giewontem odbędą się mistrzostwa Polski na dystansach. Będą medale?

Zawodniczki i zawodnicy z Białorusi, Czech, Kazachstanu, Polski, Rosji, Węgier i Estonii wystartowali w tegorocznych zawodach o Puchar Tatr w Zakopanem, które przeprowadzono w miniony weekend.

W zawodach startowała cała polska czołówka juniorów. Wśród nich były dwie utalentowane tomaszowianki Aleksandra Kapruziak i Wiktoria Diduch. Obie spisały się dobrze. Ola w juniorkach młodszych dwukrotnie stawała na podium. Była druga na 3000 m- 4.51,80 i trzecia na 1000 m - 1.27,84. Czwarty czas uzyskała na 500 m - 43,31, a na dystansie 1500 m była dziewiąta z wynikiem 2.40,85.

Rywalizująca w kategorii juniorów Wiktoria Diduch, trzykrotnie plasowała się w czołowej dziesiątce. Najskuteczniej pobiegła na 1500 m zajmując siódme miejsce z czasem 2.29,13. Ośma była na 1000 m - 1.36,53, a w sprincie na 500 m zajęła dziewiąte miejsce uzyskując 46,22. Czasy na dwóch ostatnich dystansach są jej nowymi rekordami życiowymi.

Od dzisiaj do niedzieli na zakopiańskim torze lodowym rozgrywane będą mistrzostwa Polski na poszczególnych dystansach oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W obu imprezach liczymy na medalowe zdobycze zawodników tomaszow skiej Pilicy.

Równolegle z Pucharem Tatr w Lubinie rozgrywane były Ogólnopolskie Zawody Dzieci, odbywające się pod hasłem "Szukamy talentów". Bardzo dobrze w tej imprezie zaprezentowali się reprezentanci tomaszowskich klubów KS Pilica i IUKS "9", zajmując wiele czołowych lokat w konkurencjach indywidualnych i w sztafetach.
W rywalizacji dzieci 11-letnich i młodszych wśród dziewcząt drugie miejsce w wieloboju wywalczyła Izabela Tejchman, a trzecia była Natalia Jabrzyk. Wśród chłopców trzecie miejsce zajął Jakub Borkowski, a czwarty był Wiktor Grzybek (wszyscy IUKS "9").

W zmaganiach 12-latków klasą dla siebie była Karolina Bosiek z Pilicy, pewnie zwyciężając w tej kategorii. Na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Gąsecka z IUKS "9". Wśród chłopców z dobrej strony pokazali się chłopcy z tego klubu. Trzeci był bowiem Damian Żurek, a tuż za nim na pozycji czwartej sklasyfikowany został Jakub Piotrowski. W rywalizacji 13-latek Ola Kulesza była trzecia, a Katarzyna Ulkowska (obie Pilica) czwarta.
Na drugich miejscach ukończyły zmagania sztafety dziewcząt i chłopców z IUKS "9" w kategorii 11-12 lat.

W punktacji klubowej IUKS "9" zajęła drugie miejsce gromadząc 31 punktów, a KS Pilica była siódma z dorobkiem 15 pkt na koncie. Wśród szkół SP 12 była druga w Polsce - 34,25 pkt.