Jakub Wiśnik UKS Promyk Czerniewice ponownie brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w odmianie 14/1 bil (Foto)

Jakub Wiśnik UKS Promyk Czerniewice brązowym medalistą MP w bilardzie
Jakub Wiśnik UKS Promyk Czerniewice brązowym medalistą MP w bilardzie uks promyk
Jakub Wiśnik UKS Promyk Czerniewice został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w odmianie 14/1 bil. Podopieczny trenerki Elżbiety Bieniek powtórzył swoje osiągnięcie sprzed roku.

Mistrzostwa Polski Juniorów w pool bilard rozgrywane w dniach 29.04.-03.05.2018 w Kielcach to największa bilardowa impreza roku. Prawo startu w nich uzyskali najlepsi bilardziści z ogólnopolskiego rankingu Junior Tour, liderzy rankingu sześciu lig wojewódzkich oraz zwycięzcy eliminacji.

Reprezentację powiatu tomaszowskiego tworzyli zawodnicy UKS Promyk Czerniewice: kategoria junior młodszy - Jakub Wiśnik, Bartosz Tracz, Daniel Kupidura, Arkadiusz Siudziński, juniorki - Martyna Rybak i Patrycja Musik i UKS 13 Joker Tomaszów Maz. kategoria junior - Krzysztof Olejnik, kategoria junior młodszy - Michał Urbański, Michał Bąbol, Konrad Filip, Mateusz Filip, Krzysztof Kozera, juniorki - Julia Kobacka, Wiktoria Wydrzyńska, Joanna Szulczyk.

- W pierwszym dniu rozegrano gry drużynowe, w których wystąpiło 16 zespołów - informuje Elżbieta Bieniek. - . Tak jak przed rokiem zwyciężyła drużyna z Krakowa, przed Akademią Bilardową Rokietnica, UKS Fair Play Jaworzno i Kwiaty Polskie Frame Łódź. UKS Promyk zajął wysokie V miejsce. W kolejnych dniach toczyła się rywalizacja w odmiany 10-bil, 8-bil, 9-bil, 14/1 bil.

Juniorki starsze i juniorki walczyły o medale w Kostomłotach w odmianę 9-bil i 8-bil. Miłą niespodziankę sprawiła najmłodsza uczestniczka mistrzostw 11-letnia Martyna Rybak z Promyka, która w odmianę 9-bil zajęła piąte miejsce, w odmianę 8-bil była dziewiąta.
Chłopcy walczyli ze zmiennym szczęściem. Lider Promyka Jakub Wiśnik z dnia na dzień grał coraz lepiej. W 10-bil nie grał, w 8-bil zajął dziewiąte miejsce, w 9-bil piąte, a ostatniego dnia mistrzostw w 14/1 stanął na podium zajmując trzecie miejsce. Powtórzył tym samym wynik z ubiegłego roku. Jego rywale na podium to reprezentanci Polski juniorów powołani na Mistrzostwa Europy w Holandii, zwycięzca Szymon Kural z Krakowa (złoty medal w drużynie, srebrny medal w 10-bil, srebrny medal w 8- bil, złoty medal w 14/1), Dominik Jastrząb z Jaworzna (brązowy medal w drużynie, złoty medal w 10-bil, złoty medal w 8-bil i Oskar Jamorski z UKS Snikers Rękoraj. (złoty medal w 9-bil, brązowy medal w 14/1).

Tomaszowianie zajmowali raz piąte miejsce i sześć razy dziewiąte. Zgromadzili dzięki temu 41 pkt zaliczanych do sytemu sportu młodzieżowego, a bilardziści UKS Promyk uzyskali 32 pkt - liczył się najlepszy wynik dwóch odmian. Cała reprezentacja województwa łódzkiego zgromadziła 110 pkt.