III liga. Lechia gromi Omegę Kleszczów w Tomaszowie Maz. Padły 4 gole, jeden ładniejszy od drugiego

Lechia gromi Omegę Kleszczów w meczu III ligi
Lechia gromi Omegę Kleszczów w meczu III ligi Dariusz Śmigielski
Kolejne dobre spotkanie III ligowych piłkarzy Lechii. W dzisiejszym (9 maja) pojedynku na stadionie przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Maz. podopieczni trenera Dariusza Rogulskiego pokonali Omegę Kleszczów 4:0, prowadząc do przerwy 2:0.

Gole dla gospodarzy zdobyli: Jakub Rozwandowicz 2, w 32 i 50 minucie oraz Jardel Cruz w 45 i Dawid Stańdo w 90 minucie.

Tomaszowianie rozegrali bardzo dobre spotkanie, konstruowali wiele szybkich akcji i dobrymi, dokładnymi podaniami otwierali sobie drogę do bramki Omegi.

Gospodarze mogli wygrać jeszcze wyżej, ale w 48 min. po efektownej akcji i strzale głową Wiktora Żytka piłka trafiła w słupek, a tuż przed końcem spotkania sam na sam przed bramkarzem Omegi znalazł się Marcin Mirecki, ale nieczysto trafił w piłkę i bramkarz obronił jego strzał.

Kibice wracali do domów wreszcie zadowoleni. Obejrzeli 4 gole i wiele ładnych, szybkich zagrań. Po meczach z silnymi i wymagającymi rywalami - Ursusem Warszawa i ŁKS, które tomaszowianie zremisowali, z Omegą zagrali kolejny dobry mecz, poparty, podobnie jak w Łodzi, dobrą skutecznością.

W środę, 13 maja, Lechia zagra w półfinale Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego. W Łowiczu zmierzy się z Pelikanem. Mecz rozpocznie się o godz. 17.

W sobotę (16 maja) natomiast w meczu o III-ligowe punkty tomaszowianie zmierzą się na wyjeździe z WKS Wieluń. Ten pojedynek zacznie się o godz. 15.