Dargfil znów przegrywa

Pawel Kloskowski
MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
Piłkarki MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki po ostatnim historycznym zwycięstwem nad Mitechem Żywiec poważnie zaczęły myśleć o utrzymaniu w gronie najlepszych kobiecych zespołów w Polsce.

Mające na swoim koncie zaledwie cztery punkty zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego udały się do Szczecina na pojedynek z miejscową Pogonią Women. Spotkanie w Szczecinie nie okazało się jednak szczęśliwe dla naszych zawodniczek które wracają z porażką na koncie 6:0.

Pierwsza połowa w której to zdecydowaną przewagę osiągnęły miejscowe nie zapowiadała tak wysokiej porażki beniaminka ekstraligi kobiet. Pierwsza bramka wpadła w 37. minucie kiedy to Reprezentantka Rumuni, Monika Sinka celnym strzałem głową wykończyła akcje Darii Kasperskiej, byłej kadrowiczki Reprezentacji Polski. Minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Anna Strawa ponownie musiała wyciągać piłkę z bramki. Tym razem nasza 19-letnia bramkarka została pokonana przez Emilię Zdunek.

W drugiej części spotkania przewaga zawodniczek Pogoni nad Dargfilem była już zdecydowana i momentami miażdżąca. Kolejną bramkę zdobyła tym razem siostra Moniki Sinki, Zsuzsanna Sinka a w 70. minucie prowadzenie na 4:0 podwyższyła ponownie Emilia Zdunek.

Kwadrans przed końcem spotkania po starciu z Jolantą Siwińską boisko musiała opuścić bramkarka Anna Strawa a w związku z brakiem w kadrze meczowej Dargfilu drugiej bramkarki Katarzyny Bryk pomiędzy słupkami stanęła nominalna pomocniczka, Paulina Socha.
W 79. i 90. minucie dwie kolejne bramki zdobyła Pogoń Women a autorką obu trafień okazała się wcześniej wspominana Jolanta Siwińska. Porażka naszych zawodniczek mogła być jeszcze wyższą ale futbolówka dwukrotnie zamiast do siatki trafiała w słupek i poprzeczkę.

Następne spotkanie piłkarki MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki rozegrają 14 kwietnia kiedy to na własnym boisku podejmować będą Kobiecy Klubu Piłkarski MAX-Sprint Bydgoszcz. początek tego spotkania o godzinie 15.

Pogoń Women Szczecin – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 6:0 (2:0)
Emilia Zdunek (44, 70), Jolanta Siwińska (79, 90), Monika Sinka (37), Zsuzsanna Sinka (57)

MUKS: Anna Strawa (75 Paulina Socha) - Patrycja Marciniak (55 Żaneta Swędrowska), Aleksandra Wójciak, Gabriela Daleszczyk, Klaudia Augustyniak, Ilona Syrewicz (55 Anna Pioruńska), Joanna Dziubek, Marta Gajak, Marta Grabalska (65 Agnieszka Lorbiecka), Małgorzata Kamocka, Patrycja Królikowska.