19 medali zawodników Tomaszowskiej Akademii Taekwondo w Rydze (foto)

Andrzej Wdowski
19 medali zawodników Tomaszowskiej Akademii Taekwondo w Rydze
19 medali zawodników Tomaszowskiej Akademii Taekwondo w Rydze TAT
W dniach 15-17 lutego w łotewskim Salaspils koło Rygi odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do LATVIANCUP 2019. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z 26 klubów reprezentujących 9 państw. Nasz kraj z ramienia Tomaszowskiej Akademii Taekwon-do reprezentowało 9 adeptów. Tomaszowianie wywalczyli wspólnie aż 19 medali.

Adepci Tomaszowskiej Akademii Taekwon-do rywalizowali głównie w konkurencjach układów i walki sportowej w swoich kategoriach wagowych i wiekowych. Najmłodszą zawodniczką z TAT była Anita Szuptarska, która pierwszego dnia turnieju wywalczyła brąz w układach stopni uczniowskich i srebro w walkach.

Kolejnego dnia tomaszowianie rozwiązali worek medali:
W układach uczniowskich tomaszowskie dziewczyny rozwaliły podium I miejsce Julia Majda,II miejsce Zuzanna Mieszczankowska III miejsce Maja Walasik i III miejsce Małgorzata Pytel. Klubowy rodzynek, bo jako jedyny przedstawiciel płci męskiej z Tomaszowa Maz. Jurand Kryszewski zdobył brąz w układach w swojej kategorii.

Do tego na koniec trenerka Marta Mysur dorzuciła złoto w układach mistrzowskich, oraz złoto w konkurencji walki aranżowanej razem z koleżanką Martyna Pietrzeniec.

W kategorii walki sportowej złote medale zdobyli: trenerka Marta Mysur kat. -62 kg seniorek i Małgorzata Pytel kat. -54 kg 3-1 kup kadetek.

Srebrem mogą pochwalić się kadeci:
Jurand Kryszewski kat. -60 kg 4-6 kup, Natalia Gielzak kat. -54 kg 4-6 kup, Julia Tokarska kat. -54 kg 3-1 kup i Zuzia Mieszczankowska +54 kg 3-1 kup

A brązowymi medalami w walkach w kategorii kadetów:
Maja Walasik kat. -54kg 4-6 kup i Julia Majda -48 kg 3-1 kup

W technikach specjalnych srebro wywalczyła trenerka Marta Mysur, a w kategorii kadetek srebro też dorzuciła Julia Tokarska

Trenerka Marta Mysur została doceniona pucharem dla najlepszej zawodniczki turnieju w kategorii seniorek.

Był to pierwszy start tomaszowian w taekwon-do w tym sezonie. Przed nimi wiele zawodów krajowych i międzynarodowych. Trenerzy byli bardzo dumni z występu swoich zawodników.

W marcu TAT planuje nowy nabór do grup początkujących i najmłodszych dzieci Tygrysów w wieku 5-6 lat. Treningi odbywają się w pon., wt i czw. w ZSP nr 5 w Tomaszowie Maz.