Wiele ulic w mieście wymaga jeszcze poważnych napraw

Wiele ulic w mieście wymaga jeszcze poważnych napraw (© fot. Andrzej Wdowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Władze miasta podsumowały wydatki, jakie poniesiono w związku z tegoroczną zimą.

Jak się okazuje, dała się ona mocno we znaki wszystkim. I mieszkańcom i samorządowcom. Od grudnia ubiegłego roku do 16 marca miejski budżet uszczuplił się o prawie 850 tysięcy złotych, to czterokrotnie więcej niż w roku ubiegłym.

- Na cały ten rok przyznano nam kwotę około 5 milionów 200 tysięcy złotych - mówi Dariusz Banaś, naczelnik wydziału inżyniera miasta. - Zima zatem pochłonęła już prawie jedną szóstą tej sumy.

Wydatki na zimę wyniosły 720 tys. 815 zł, z kolei wydatki kryzysowe, które objęły m.in. usuwanie śniegu z terenu miasta ponad 127 tys. zł. Tak duże koszty spowodowały, że nie wszystkie inwestycje drogowe zostaną w tym roku zrealizowane.

- Musimy dostosować się do funduszy, jakimi w tej chwili dysponujemy - dodaje naczelnik Banaś.

A na rozpoczęcie budowy w tym roku czekają m.in. tomaszowskie ulice Wola Wiaderna, Lawendowa i Jeżynowa, Dolna, Bluszczowa, Krucza, Cegielniana i Ugaj - łącznik do ul. Brukowej.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!