Zdobyli 15 medali i kwalifikacje do mistrzostw Polski. Zawodnicy Tomaszowskiej Akademii Taekwondo walczyli w Stęszewie (FOTO)

aw
Wywalczyli 15 medali i kwalifikacje do mistrzostw Polski
Wywalczyli 15 medali i kwalifikacje do mistrzostw Polski TAT
6 kwietnia na matach w Stęszewie koło Poznania rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów Młodszych w Taekwon-do. W zawodach wystartowało łącznie 160 uczestników. Tomaszowską Akademię Taewkon-do reprezentowało 24 adeptów tego sportu, którzy wywalczyli aż 15 medali, a także kwalifikacje do majowych mistrzostw Polski.

Zuzia Mieszczankowska układy 6-2 kup

Pozostali młodzi tomaszowianie: Natalia Głowa, Asia Smolarczyk, Anita Szuptarska, Ania Gawłowska, Alan Żak, Filip i Mateusz Palimąka, Alex Wójcik, Julia Tokarska, Zosia Majda,Gosia Pytel niestety tym razem poza podium.

Warto dodać, że to już II turniej kwalifikacyjny do MP, gdzie wszyscy juniorzy młodsi dzięki swoim wspaniałym wynikom zostali wciągnięci na listę startową zawodów krajowych. Trenerzy Marta i Jakub Mysur są dumni z ogromnych postępów i wspaniałych wyników swoich podopiecznych, zwłaszcza, że poziom rywalizacji był bardzo wysoki, aby zdobyć medal należało pokonać kilkanaście lub kilkadziesiąt zawodników.

Kolejnym występem tomaszowskich adeptów taekwondo będą majowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Nowej Rudzie Słupiec.