Zamknięte rondo Dmowskiego w Tomaszowie. Nowa organizacja ruchu [ZDJĘCIA]

Dag
Udostępnij:
Tak, jak drogowcy zapowiadali, tak zrobili. Od poniedziałku, 9 maja, rozpoczął się kolejny etap przebudowy DW 713 w Tomaszowie. Ponownie, częściowo zamknięte jest rondo Dmowskiego. Kierowców obowiązuje ruch wahadłowy, ograniczono kursy autobusów MZK.

W poniedziałek, 9 maja, rozpoczął się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej 713 w Tomaszowie. Drogowcy wrócili m.in. na rondo Dmowskiego, by dokończyć układanie ostatniej warstwy asfaltu. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

I tak zamknięto wjazdy na ulice Mościckiego i Mireckiego, wprowadzono ruch wahadłowy na rondzie Dmowskiego, rozpoczęły się także prace drogowe na skrzyżowaniu ulic Nowy Port i Mireckiego. Utrudnienia potrwają około trzech tygodni.

- Drogowcy będą wylewali beton na rondzie dlatego konieczne jest zamknięcie wlotów od strony Mościckiego i Mireckiego, a ruch będzie odbywał się wahadłowo na osi Nowowiejska - Głowackiego - mówi Marcin Nowicki z ZDW w Łodzi. - Przywrócony będzie na ten czas pierwotny objazd ulicami św. Antoniego - Głowackiego do Niskiej oraz Nowowiejską do Majowej.

Zamknięcie ulic nie dotyczy dojazdów do posesji. ZDW przypomina również, że nadal zamknięte jest skrzyżowanie Nowy Port – Mireckiego – Białobrzeska oraz ul. Mireckiego na odcinku Szczęśliwa – most na Pilicy. Dalej obowiązują wprowadzone objazdy lokalne dla poj. do 3,5 t i powyżej 3,5 t (Spała – Inowłódz-Opoczno).

W związku z kolejnymi etapami prac do odwołania ulegają zmianie trasy przejazdu autobusów linii nr: 3, 6, 8, 9, 12 i 36. Trasy objazdowe dla linii:

- nr 3 - w kierunku centrum dla kursów od pętli Ludwikowa Jana przejazd ulicami: Ludwikowska, Robotnicza, św. Antoniego;
- nr 6 - w kierunku centrum przejazd od Niskiej ulicami: B. Głowackiego, św. Antoniego;
- nr 8 - w kierunku centrum przejazd ulicą św. Antoniego (trasa bez przejazdu ulicami: B. Głowackiego i Mościckiego);
- nr 9 - w kierunku do pętli Nowy Port przejazd od św. Antoniego ulicami: Mazowiecka, Jałowcowa, Niska;
- w kierunku Białobrzeg (lub do pętli Jana) od ul. św. Antoniego przejazd ulicami: A. F. Modrzewskiego, Robotniczą, Ludwikowską;
- nr 12 - dla kursów od pętli Jana przejazd ulicami: Ludwikowska, Robotnicza, św. Antoniego;
- nr 36 - w kierunku centrum od Białobrzeg przejazd od ul. Radomskiej ulicami: Ludwikowska, Robotnicza, św. Antoniego.

Trasy obowiązują dla obu kierunków. Przystanki przy ul.: Niskiej i B. Głowackiego obsługiwane tylko przez linię nr 6. Przystanki przy ulicy Mościckiego nie będą obsługiwane do odwołania. Na wyznaczonych trasach objazdowych obowiązują wszystkie przystanki. Możliwe są drobne korekty kursów początkowych w związku z objazdami.

Po zakończeniu prac na skrzyżowaniu ulic Nowy Port i Mireckiego (wg zapowiedzi wykonawcy prac) od soboty 14 maja autobusy linii nr 3, 12 powrócą na stałe trasy a linie nr 9 i 36 kursowały będą ulicami: Nowy Port, Niską, Jałowcową, Mazowiecką do św. Antoniego i dalej b/z.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie