W Śremie: W sobotnie przedpołudnie na plaży miejskiej rządziło rugby! [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
W sobotę, 25 sierpnia kilka minut po godzinie dziesiątej, na plaży miejskiej w Śremie rozpoczęły się zawody w rugby plażowym Beach Rugby Śrem o puchar Burmistrza Śremu.

Była to już trzecia edycja tych zawodów rozgrywanych w naszym mieście. Tym razem do rywalizacji zgłosiły się cztery zespoły, w tym śremska ekipa RGB Śrem, która jednocześnie razem ze Śremskim Sportem jest współorganizatorem zawodów.

Poza śremianami do rywalizacji zgłosiły się zespoły Banici Poznań, Lokomotywa Wolsztyn oraz Klub Rugby Szczecinek.

Turniej rozegrany został w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Każde zawody trwały pięć minut i nie było zmian połów boiska.

W turnieju bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy drużyny Banici Poznań, którzy zwyciężyli we wszystkich sześciu meczach, zdobywając pełną pulę 18 punktów, a w przyłożeniach osiągając wynik 40-5.

Drugie miejsce zajęła ekipa ze Szczecinka z dorobkiem 13 punktów i bilansem przyłożeń 22-22.

Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna RGB Śrem, która w trakcie turnieju zdobyła łącznie 11 punktów i bilans przyłożeń 21-25.

Czwarte miejsce przypadło drużynie Lokomotywa Wolsztyn, z 6 punktami i bilansem przyłożeń 8-37.

Na zakończenie turnieju odbył się jeszcze jeden specjalny mecz, w którym zmierzyli się tegoroczni zwycięzcy, z pozostałymi uczestnikami zawodów. Ten mecz rozegrano w systemie dwie połowy po trzy minuty. Zmiany odbywały się tak jak w całym turnieju płynnie w trakcie gry.

W trakcie całego turnieju można było z bliska zobaczyć wiele widowiskowych zagrań, a także bliżej poznać ten sport i zasady jakie w nim rządzą.