Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Miejskim Ośrodku Kultury startuje druga edycja projektu Galeria Wyobraźni. Trwa nabór

Dagmara Kubczak
Jednym z etapów projektu Galeria Wyobraźni będzie doroczny przegląd zespołów teatralnych
Jednym z etapów projektu Galeria Wyobraźni będzie doroczny przegląd zespołów teatralnych Dagmara Kubczak
Dzięki ministerialnym funduszom mieszkańcy mogą uczyć się sztuki aktorskiej i reżyserii teatru amatorskiego. Trwa już nabór do pierwszego etapu.

Jeden projekt, cztery etapy i 30 tysięcy złotych dotacji od ministra kultury. W Miejskim Ośrodku Kultury startuje druga edycja projektu Galeria Wyobraźni. Jednak tegoroczna będzie o wiele bogatsza od poprzedniej - potrwa do połowy grudnia, dla uczestników przygotowano znacznie więcej warsztatów z zakresu aktorstwa i reżyserii, poprowadzą je osoby zawodowo zajmujące się teatrem: aktorzy, reżyserzy i animatorzy kultury, a skorzystać z nich może każdy, kto swoją przyszłość chce związać ze sceną teatralną.

- Dotarły do nas sygnały, że spora liczba mieszkańców jest zainteresowana działaniami związanymi z teatrem amatorskim - mówi Anna Nowak, pomysłodawca i koordynator projektu. - Pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością, dlatego w tym roku postanowiliśmy wzbogacić nasz projekt i dostosować do większej liczby odbiorców.

Pierwszy etap - weekendowe sesje warsztatowe "Inspiracje" - rozpocznie się pod koniec miesiąca, a zgłoszenia należy przesyłać jeszcze do 14 marca. Do końca maja w ramach zajęć młodzież, seniorzy, opiekunowie grup teatralnych i ci, którzy chcą wykorzystać metody teatralne do pracy z grupą, uczestniczyć będą w weekendowych sesjach warsztatowych. Pięć spotkań obejmie łącznie ponad 80 godzin, a udział w nich kosztuje łącznie 60 zł. Zajęcia poprowadzą aktorzy, reżyserzy, choreografowie oraz pedagodzy teatru.
- Warsztaty ukierunkowane są przede wszystkim na praktykę - mówi Anna Nowak.

Kolejne etapy obejmują indywidualne warsztaty dla zespołów (wrzesień- listopad) i organizację Tomaszowskich Teatraliów (listopad). Projekt zakończy w grudniu prezentacja wyróżnionych w przeglądzie spektakli w placówkach, które wspierają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
- To nasz kolejny i bardzo ważny cel - podkreśla koordynator. - Chcemy, by osoby pochodzące z różnych środowisk i w różnym wieku mogły poprzez działania teatralne się zintegrować.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Kultury.
- Nie trzeba korzystać z całego cyklu, można uczestniczyć w wybranych zajęciach - dodaje Nowak. - Pierwszeństwo będą miały osoby, które zadeklarują udział we wszystkich pięciu spotkaniach. Liczba miejsc jest ograniczona - dodaje.

Nabytą podczas I części warsztatów wiedzą uczestnicy pochwalą się podczas prezentacji montażu słowno - muzycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Ich występ będzie można obejrzeć 27 marca w tomaszowskim Domu Pomocy Społecznej.

Karta zgłoszenia dostępna jest na stronie internetowej www.mok-tm.pl. O szczegóły dotyczące projektu można też pytać pod numerem telefonu (44) 724 42 93.

Patronat medialny nad projektem objęła Polska Dziennik Łódzki i Tygodnik "7 Dni".

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto