Uczniowie Mechanika walczyli w dwóch turniejach o mistrzostwo województwa

Siatkarze z Mechanika wywalczyli brązowe medale mistrzostw województwa łódzkiego Witold Błądek
Uczniowie popularnego w Tomaszowie Mechanika walczyli w dwóch turniejach o mistrzostwo województwa łódzkiego

Bardzo udanie tej wiosny startują w mistrzostwach województwa łódzkiego reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Toma szowie Maz. Siatkarze popularnego Mechanika zdobyli brązowe medale, a koszykarze zajęli czwarte miejsce.

Siatkarze po wygraniu powiatu i rejonu, sięgnęli po kolejny sukces. Reprezentacja szkoły prowadzona przez Tomasza Pazurę wywalczyła trzecie miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo województwa szkół ponadgimnazjalnych.

W fazie półfinałowej Mechanik pokonał ZSZ Ozorków 2-0 (14, 12) i uległ II LO Bełchatów 1- 2 (19, -20, -11). W pojedynku o brązowy medal tomaszowia nie pokonali ZS-CEZiU Rawa Maz 2-0 (14, 18).

ZSP 1: Paweł Gajek, Patryk Kucharski, Piotr Łaski, Rafał Olczyk, Dominik Banasiak, Jakub Orzechowski, Piotr Jedliński, Marcin Szkudlarski, Konrad Goździk, Wiktor Musiał, Damian Wroński. Trener Tomasz Pazura.

O mistrzostwo województwa grali również koszykarze ZSP 1. W półfinale przegrali z I LO im. B. Chrobrego w Piotrkowie Tryb. 74:61, a następnie w walce o brąz LO w Skierniewicach 82:62.

ZSP nr 1: Mateusz Zając, Rafał Szaciłowski, Michał Kotliński, Dawid Matyjaszczyk, Dominik Banasiak, Krystian Pluta, Adrian Stanowski, Tomek Stawicki, Michał Wacławiak, Wiktor Pacan, Adrian Bruderek, Mateusz Dziubałtowski, Bartek Kobalczyk i Dawid Plich. Trener Jacek Matyszewski.