Tomaszowianki spadły z Rysów. Dotkliwa porażka Dargfila na inauguracje I ligi kobiet. Przegrały aż 1-6. (foto+film)

Tomaszowianki spadły z Rysów. Dotkliwa porażka Dargfila
Tomaszowianki spadły z Rysów. Dotkliwa porażka Dargfila Andrzej Wdowski
Nie udała się inauguracja rozgrywek I ligi pań zawodniczkom tomaszowskiego Dargfila. Podopieczne trenera Radosława Wilczyńskiego przegrały dzisiaj (18 sierpnia) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej aż 1-6 z Rysami Bukowina Tatrzańska. Góralki okazały się bardzo twardymi i trudnymi rywalkami dla Dargfila.

Piłkarki Rysów wygrały zasłużenie, bo były lepsze. Szybsze, zwrotniejsze i przede wszystkim skuteczniejsze. Wykorzystały niemal wszystkie okazje jakie stworzyły sobie w tym spotkaniu.

Zgoła odmiennie było ze skutecznością tomaszowianek, a szczególnie zdobywczyni jedynego gola dla Dargfila - Darii Dąbrowskiej. Daria w tym spotkaniu miała pięć wyśmienitych okazji do zdobycia gola, ale fatalnie pudłowała. Do przerwy już w 6 minucie mogła dać Dargfilowi prowadzenie, a potem świetne okazje zmarnowała jeszcze w 30 i 43 min.

Rywalki do przerwy prowadziły 4:0. W ataku grały szybko i zdecydowanie. Świetny skutecznie okres gry miały pomiędzy 9 a 17 minutą, kiedy to czterokrotnie zmusiły bramkarkę Dargfila do kapitulacji. Dwukrotnie pokonała ją Brygida Solawa oraz Aleksandra Misiura i Weronika Wlaźlak.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Dargfila. I znów pojawiła się okazja do zniwelowania prowadzenia Rysów. W 47 i 48 min. ponownie Daria Dąbrowska wychodziła sam na sam z bramkarką Bukowiny Tatrzańskiej i dwukrotnie posyłała piłkę obok bramki. W odpowiedzi Klaudia Maciążka w 50 min. podwyższyła wynik na 5:0. Zanosiło się na pogrom. Ale wreszcie Daria trafiła do siatki rywalek i w 53 min. zdobyła gola zmniejszając rozmiary porażki do 1:5.

Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się ten pojedynek Julia Szostak już w doliczonym czasie gry podwyższyła na 6:1. Od klęski uratowała Dargfil bramkarka, która wygrała jeszcze pojedynek sam na sam z napastniczką Rysów.

Dargfil: Perzchała - Wójciak, Kowalska( Ziółkowska), Jasnowska , Jaroszewska , Maciaszczyk, Dąbrowska, Chudy, Milewska, Kołacha, Okrój
Trener : Radosław Wilczyński

Rysy: Dulak (Socha) – Łagowska, Szostak, Jurkowska, Gawlak, Misiura, Solawa, Wlaźlak (Kantor), Pisowicz, Kornaś (Kulpa), Maciążka.

Za tydzień tomaszowianki grają z Sokołem Kolbuszowa Dolna na jego boisku. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o meczu z Rysami i już skoncentrować się na walce z Sokołem