Tomaszowianka, Ada Lewandowska sześciokrotną mistrzynią województwa w pływaniu

Dag
Archiwum klubu Champion Tomaszów Mazowiecki
Ada Lewandowska z tomaszowskiego klubu Champion sześciokrotną mistrzynią województwa łódzkiego w pływaniu. Tomaszowianka po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna i pobiła rekordy życiowe.

Ada Lewandowska sześciokrotną mistrzynią w pływaniu

Tytuł mistrzyni województwa, niezwykle utalentowana tomaszowianka, Ada Lewandowska, zdobyła w miniony weekend na mistrzostwach województwa. Zawody odbyły się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Klub Sportowy Champion z Tomaszowa reprezentowały cztery pływaczki z rocznika 2009 oraz 2008. Ada wygrała wszystkie swoje starty (50 m dowolny, 100 m dowolny, 50 m grzbiet, 100 m grzbiet, 200 m grzbiet oraz 50 m motyl) zdobywając sześć złotych medali.

Pozostałe zawodniczki Championa również zdobyły wysokie lokaty. Laura Stępień zajęła 4. miejsce na 100 m stylem grzbietowym, Joanna Dziedzic zajęła 6. miejsce na 50 m stylem klasycznym, a Zuzanna Świnoga 6. lokatę na 100 m stylem motylkowym.

Wcześniej, w Warszawie odbyły się zawody "Od młodzika do olimpijczyka". Ada w tych zawodach, w stylu dowolnym, poprawiła swoją życiówkę na 100 metrów o 1.65 sekundy zdobywając złoty medal. Również w swoim roczniku w stylu grzbietowym na 100 metrów czasem 1.12.99 zdobyła medal srebrny. Przegrała złoto o "włos" (0,62 s) z Mają Dutkiewicz z Polonii Warszawa (1.12.37). Następnym razem powalczy o złoto.