Tomaszowianin Mirosław Orłowski pobił rekord świata w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Zdobył też tytuł mistrza świata (foto)

Andrzej Wdowski
Tomaszowianin Mirosław Orłowski pobił rekord świata
Tomaszowianin Mirosław Orłowski pobił rekord świata arch. pryw.
Tomaszowski siłacz Mirosław Orłowski jest jak wino. Im starszy tym lepszy. W minionym tygodniu (15-21 października) podczas Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Sztangi na Ławeczce, które odbyły się w Trnavie na Słowacji zdobył tytuł mistrza świata i pobił należący do niego rekord świata.

Mirosław Orłowski ustanowił nowy rekord świata wynikiem 143,5 kg, poprawiając należący do niego rekord o pół kilograma.
Wynik ten dał mu tytuł mistrza świata w kat. 70-74 lata w wadze 100 kg.

Orłowski zdobył też brązowy medal w kategorii open, w której startowało aż 170 weteranów, uzyskując 239,80 pkt.

- Był to mój ostatni występ w kategorii 70-74 lata - powiedział tomaszowski Orzeł. - Od nowego sezonu będę rywalizował już w kategorii 75-80 lat. Miniony rok był dla mnie bardzo udany. Zdobyłem trzy tytuły mistrza świata i trzykrotnie też ustanawiałem nowe rekordy świata. Przed kolejnym sezonem jestem optymistą, oby dopisywało mi tylko zdrowie - dodał Mirosław Orłowski.

I tego zdrowia tomaszowskiemu siłaczowi życzymy oraz kolejnych udanych startów w imprezach krajowych i międzynarodowych.