Tomaszów Maz. Kręglarskie Asy pochodzą z Leszna. Wśród najlepszych są też tomaszowianie (ZDJĘCIA)

Zawodnicy Polonii 1912 Leszno zostali triumfatorami XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Asów w kręglarstwie, jaki w sobotę i niedzielę rozgrywany był w kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz. Na najwyższym podium stanęli Joanna Neczyńska i Mikołaj Konopka.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 55 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Do finałowej rozgrywki weszło po 18 najlepszych pań i panów.

Wśród kobiet pewnie wygrała Joanna Neczyńska gromadząc łącznie 1098 pkt. Druga była Marta Duszyńska (Dziewiątka Wronki) - 1067 pkt, a na trzecim miejscu uplasowała się Patrycia Kicińska (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne) - 1064 pkt.

Tomaszowianki zajęły odległe lokaty. Monika Kozłowska była szesnasta - 925 pkt, a Agata Kalinowska siedemnasta - 921 pkt.

Bardzo zacięta była rywalizacja w kategorii panów.

Wszystko rozstrzygnęło się bowiem w ostatnich rzutach. Najwięcej zimnej krwi w decydujących rzutach zachował Mikołaj Konopka z Polonii 1912 Leszno i on zdobył główne trofeum. Po eliminacjach i finałach zgromadził łącznie 1200 pkt. i zaledwie o trzy punkty wyprzedził zawodnika KS Pilica Tadeusza Śliwińskiego.

Trzecie miejsce zajął też zawodnik gospodarzy Konrad Mocarski z wynikiem 1134 pkt. Dwunasty był Maciej Witek z Pilicy - 1090 pkt, a na szesnastym miejscu sklasyfikowany został Sławomir Rumiński.