Świetny występ zawodników Bonsai UKS Dwójka w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w karate

Andrzej Wdowski
Kinga Turlińska, zawodniczka Bonsai UKS Dwójka Tomaszów Maz. zdobyła złoty medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Karate w kategoriach kadetów, juniorów i młodzieżowców. Kinga walcząc w wadze -61 kg pewnie pokonała rywalki i zdobyła jedyny złoty krążek dla ekipy z Tomaszowa Maz.

Zawody odbyły się w Murowanej Goślinie koło Poznania. Na starcie imprezy zameldowało się blisko 380 zawodników z 45 klubów, w tym 10-osobowa ekipa z Bonsai UKS Dwójka.

Była to ostatnia impreza mistrzowska w tym sezonie dla podopiecznych trenera Pawła Walczaka . Tomaszowianie wypadli w niej bardzo dobrze zdobywając jeszcze kilka medali.

Srebrne przypadły młodzieżowcom. Filip Pająk (kat. -78 kg) bez większych problemów przedarł się do finału, w którym, niestety, musiał poddać walkę z powodu kontuzji. Mistrzem Polski został jego reprezentacyjny kolega - Kamil Nowak z Łodzi.

Również srebrny medal zdobył Michał Bąbos w kategorii +78 kg. W finałowej walce Michał uległ zaledwie jednym punktem Bartoszowi Głowackiemu z Białegostoku.

Jako pierwsza na listę medalistów wpisała się Adrianna Traczyk w kumite juniorek -48 kg, zdobywając brązowy medal. Sukces jest tym większy, iż był to jej debiut w mistrzostwach Polski.

Również brązowy krążek zdobyła Edyta Żerek wśród młodzieżowców (-53 kg).

Kinga, Filip i Michał zostali powołani na najbliższe mistrzostwa Europy w karate shotokan, które odbędą się w grudniu w Serbii.

Ponadto w listopadowych mistrzostwach świata seniorów, w olimpijskiej odmianie WKF, wystartuje Michał Bąbos. Mistrzostwa zaplanowane są na ostatni tydzień listopada w paryskiej hali Bercy.