Sukcesy tomaszowskich łyżwiarzy w Pucharze Polski i OZK w Sanoku

Andrzej Wdowski
Sukcesy łyżwiarzy w Pucharze Polski i OZK
Sukcesy łyżwiarzy w Pucharze Polski i OZK Tomasz Sowa, IUKS Dziewiątka
Najlepsi panczeniści rywalizowali w Pucharze Świata w Berlinie, najmłodsi w II edycji Ogólnopolskich Zawodów Dzieci ,,I Ty Zostaniesz Mistrzem”, a pozostali łyżwiarze w Pucharze Polski i Ogólnopolskich Zawodach Klasyfikacyjnych Sanoku.

Po medale w Pucharze Świata sięgnęli reprezentanci Polski deklasując rywali. Artur Waś dwukrotnie wygrał wyścigi na dystansie 500 m, Jan Szymański na dystansie 1500 m stanął na najwyższym podium, drużyna męska (Konrad Niedźwiedzki, Zbigniew Bródka, Jan Szymański) zwyciężyła w wyścigu drużynowym, zaś drużyna żeńska: Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak i Aleksandra Goss zdobyła srebrny medal.

Równie świetnie w zawodach krajowych wypadli młodzi tomaszowscy łyżwiarze, którzy wywalczyli 9 medali indywidualnie i 4 drużynowo w zawodach OZD w Lubinie oraz 2 medale w wieloboju PP w Sanoku.

Zwycięstwo w wieloboju odniosła Aleksandra Kapruziak wygrywając dwa biegi na 1500 m i 1000 m, oraz zajmując drugie miejsce na 500 m i trzecie na 3000 m. Druga w wieloboju był Karolina Bosiek dwukrotnie druga na dystansach 1000 m i 3000 m , trzecia na 1500 m i czwarta na 500m. Piąte miejsce zajęła Karolina Gąsecka ,która startowała walcząc nie tylko z rywalkami, ale też z przeziębieniem. Karolina uplasowała się za Magdą Czyszczoń i Angeliką Wójcik. Kolejne miejsca zajęły tomaszowianki:6 – Aleksandra Dębowska, 7- Agata Jabłońska 8-Iga Kapruziak,9-Kasia Ulkowska ; 10- Iza Tejchman ;11- Natalia Kowalska.

Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowany w wieloboju na miejscu szóstym został Mateusz Owczarek, który był 5 na 3000 m, 6 na 1500 m, 9 na 5000 m i 16 na 500m.

Pozostali nasi zawodnicy nie byli klasyfikowani w wieloboju, uzyskali jednak wartościowe wyniki ustanawiając nowe rekordy życiowe. Na wyróżnienie zasługują Izabela Tejchman, Iga Kapruziak, Agata Jabłońska, Partycja Mormus, Jakub Piotrowski, Damian Żurek, Adam Dymkowski, Filip Kowalski.