Strzelecki turniej krwiodawców w Tomaszowie (ZDjĘCIA)

Strzelecki turniej krwiodawców w Tomaszowie
Strzelecki turniej krwiodawców w Tomaszowie Antoni Smolarek
Strzelecki turniej krwiodawców w Tomaszowie. Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju rozegrano IV Turniej Strzelecki Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK. Wzięło w nim udział siedem zespołów.

Zawodnicy oddawali po 10 strzałów z karabinu VOSTOK do tarczy sportowej TS 8.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja Klubu HDK PCK przy ZSP nr 3 (231 pkt.) w składzie: Kamil Zając, Mateusz Kszczot i Michał Szulc. Zwycięzcy zdobyli puchar prezydenta miasta.

Drugie miejsce i puchar starosty wywalczyli krwiodawcy z ZSP nr 1 (226 pkt.).

Trzecia lokata i puchar ZOR PCK dla Klubu Kropla Życia (205 pkt.).

Kolejne miejsca zajęły kluby z Węzła PKP Idzikowice, Medyk (CKU), III LO i I LO.

Klasyfikacja najlepszych indywidualnie:
kobiety 1. Martyna Mińczak (ZSP 1), 2. Monika Gierczak (Kropla Życia), 3. Mela Wójcik (I LO)

mężczyźni 1. Jacek Białas (ZSP 1), 2. Gustaw Domżalski (III LO), 3. Sebastian Białas (PKP Idzikowice).

W konkurencji prezesów klubów strzelano z karabinu BRNO do zmniejszonej tarczy z popiersiem żołnierza.
W tej rywalizacji bezkonkurencyjny był Antoni Smolarek (I LO) uzyskując 98 punktów na 100 możliwych. Kolejne czołowe miejsca zajęli Krzysztof Olczyk (ZSP 3) – 86 pkt., Jan Głowa (Kropla Życia) – 83 pkt., Dorota Chruścielecka – Chojnacka (CKU) – 82 pkt.

Medale dla najlepszych w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej ufundowało Starostwo Powiatowe, a puchary, nagrody i dyplomy Urząd Miasta. Organizatorem imprezy był Oddział Rejonowy PCK (Barbara Kobacka, Antoni Smolarek, Jan Głowa) przy współudziale tomaszowskiego Koła LOK na czele z prezes i jednocześnie sędzią głównym Moniką Malczewską.