Srebro Sławomira Kuca i brąz Klaudii Muchlady w mistrzostwach Polski juniorów i jun. mł. w Spale

Wicemistrz Polski Sławomir Kuc z Pegaza Opoczno z trenerem Karolem Włodarczykiem Andrzej Wdowski
Z dwoma medalami wrócili z mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych ze Spały zawodnicy klubów Pegaz Opoczno i MKS Tomaszów. W spalskiej hali o medale walczyło ponad 900 zawodników.

Po tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych sięgnął Sławomir Kuc z Pegaza w biegu na 2000 m. Wynikiem 5.39,91 ustanowił rekord życiowy. Przegrał jedynie z Mateuszem Borkowskim z LKB Rudnik, który czasem 5.36,18, też poprawił życiówkę.

Sławek trenuje pod okiem Rafała Marszałka i Karola Włodarczyka. To trenerzy, którzy szlifowali takie talenty jak Adam Kszczot i Wanda Panfil.

Brązowy medal w kategorii juniorek w 5-boju wywalczyła Klaudia Muchlada z MKS. Tomaszowianka zdobyła 3.510 pkt. Siódme miejsce zajęła Weronika Garstka z MKS wynikiem 3.204 pkt. Mistrzynią Polski została Magda Sochoń z Warszawianki - 3.630 pkt.