Srebrna Łyżwa - grad medali tomaszowskich łyżwiarek

Srebrna Łyżwa - Grad medali łyżwiarek szybkich IUKS 9 Tomaszów Maz.
Srebrna Łyżwa - Grad medali łyżwiarek szybkich IUKS 9 Tomaszów Maz. Andrzej Wdowski
Karolina Bosiek z IUKS 9 Tomaszów Maz. i Gaweł Oficjalski z UKS Zryw Słomczyn byli zdecydowanie najlepszymi zawodnikami zakończonych dzisiaj (26 stycznia) Mistrzostw Polski Młodzików - Srebrna Łyżwa, które przez weekend rozgrywane były na torze lodowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz. Karolina wygrała trzy biegi i raz była druga, natomiast Gaweł uzyskał najlepsze wyniki we wszystkich biegach. Oboje rzecz jasna zdobyli złote medale w wieloboju. Ich zespoły, a więc IUKS 9 i UKS Zryw okazały się zdecydowanie najlepsze w punktacji klubowej.

Wśród dziewcząt mistrzostwa zdominowały tomaszowski. Druga w wieloboju była Karolina Gąsecka, a trzecia Iga Kapruziak (obie IUKS 9). Karolina wygrała jeden bieg na 500 m, a na pozostałych dystansach była druga. Iga natomiast w trzech biegach była trzecia, a w drugim biegu na 500 m - czwarta. Piąte miejsce w wieloboju wywalczyła Katarzyna Ulkowska z KS Pilica Tomaszów Maz.

W rywalizacji chłopców brązowy medal w wieloboju wywalczył Damian Żurek z IUKS 9. Damian zdobył łącznie cztery medale. Srebrny na 1500 m i brązowe na 500, 1000 i 3000 m. Szóste miejsce w wieloboju zajął Adam Dymkowski z KS Pilica, a ósmy był Jakub Piotrowski z IUKS 9.

Trzy medale - złoty i dwa brązowe zdobyli młodzi tomaszowscy panczeniści w biegach drużynowych.

W rywalizacji dziewcząt tytuł mistrzowski zdobyła drużyna IUKS 9 (Gąsecka, Bosiek, Kapruziak), wyprzedzając MKS Cuprum Lubin I i KS Pilica I (Kinga Dębiec, Katarzyna Ulkowska, Olga Kaczmarek).

W wyścigu chłopców KS Pilica wywalczyła brązowy medal. W jej składzie biegli:Michał Dziubiński, Adam Dymkowski i Bartłomiej Ostałowski. Tytuł mistrzowski zdobył UKS Zryw Słomczyn, a srebro przypadło UKS 3 Milanówek.